EBEL: hiába vezetett kétszer is, kikapott a Fehérvár

2018.02.08. 21:34
Hiába vezetett kétszer a Fehérvár, pont nélkül maradt a Dornbirn otthonában (Fotó: DEC/GEPA, archív)
A Fehérvár AV19 elveszítette a veretlenségét az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának alsóházában, mivel a 3. fordulóban idegenben 4–3-ra kikapott a Dornbirntől.

A Fehérvár jó előjelekkel várta a Dornbirn elleni mérkőzést, hiszen a középszakasz alsóházában megnyerte az első két meccsét, aktuális ellenfelét pedig az alapszakaszban négyből háromszor legyőzte.

Ennek megfelelően jól is kezdett a magyar csapat: a 6. percben Hári János passza után Brett Palin bombázott a kapuba (0–1). Ezt követően az első harmad hajrájában pörögtek fel igazán az események, a Dornbirn mindössze tíz másodperc leforgása alatt, Christopher D'Alvis és Sean McMonagle góljának köszönhetően fordított (2–1), a dudaszó előtt azonban Kóger Dániel átadása után Erdély Csanád egyenlített (2–2).

A második periódusban Kóger és Erdély újabb remek összjátéka – és utóbbi találata – után ismét a vendégeknél volt az előny (2–3), a harmadik harmadban azonban Michael Caruso egy távoli lövésből szerzett góllal egalizált (3–3), majd Brodie Reid is betalált, így a Dornbirn 4–3-ra felülmúlta a Fehérvárt, amely így elveszítette a veretlenségét a középszakasz alsóházában.

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ
DORNBIRN (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 4–3 (2–2, 0–1, 2–0)
Dornbirn, 2120
néző. V: Berneker, Stolc, Pardatscher, Sparer (osztrákok)
DORNBIRN: Rinne – Magnan, Gauthier – CARUSO 1 (1), Connelly (1) – Wolf, Vallant – Siutz – D’ALVISE 1 (1), Timmins (1), REID 1 (1) – McMonagle 1, Sylvester, Arniel – Macierzynski, Häussle, Grabher (1) – Haberl, Ban, Neubauer. Edző: Dave MacQueen
FEHÉRVÁR: Carruth – Uotila, Meland – Stipsicz, Manavian – Szabó D., B. Palin 1 – Szabó B. – Kóger D. (2), Hári J. (2), ERDÉLY 2 – LoVecchio, Latendresse, Gilbert – Antilla, Luttinen, Sárpátki – Szabó K., Reisz, Kocsis. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hannu Järvenpää: –
A kezünkben volt a mérkőzés, ám a harmadik harmadban két egyéni hiba a vesztünket okozta. Emberhátrányban remekül játszottunk, de emberelőnyben még mindig problémáink vannak a gólszerzéssel. Nagyon szomorúak vagyunk, de reméljük, szombaton a Villach ellen nyerni tudunk. Jó volt látni Erdély Csanádot kétszer is betalálni, remélem, szombatra is megmarad a formája.