EBEL: győzött a Fehérvár, de lemaradt a rájátszásról

2018.03.04. 20:25
A Fehérvár legyőzte a Grazot, de nem jutott be a rájátszásba (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV 19, archív)
A Fehérvár AV 19 hiába nyert a Graz vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszában az alsóház vasárnapi mérkőzésén, nem került be a rájátszásba.

A Fehérvár az első harmadban megszerezte a vezetést Olivier Latendresse góljával, a második játékrészben azonban egyenlített a házigazda. A záró harmadban Hári János lőtte a magyar csapat győztes gólját Erdély Csanád előkészítése után.

A fehérváriak akkor jutottak volna tovább, ha az előttük álló Bozen nem szerzett volna pontot otthon a már biztos búcsúzó Znojmo ellen, ám a két együttes mérkőzése a rendes játékidő végén döntetlenre állt (3–3), így mindkét csapat biztosan szerez pontot.

A 11. EBEL-szezonját játszó Fehérvár AV 19 eddig négyszer jutott be a rájátszásba.

EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ

Graz–Fehérvár AV 19 1–2 (0–1, 1–0, 0–1)

További eredmények, alsóház: Bozen–Znojmo 4–3 – hosszabbítás után, Dornbirn–Villach 5–1
Felsőház: Linz–Medvescak Zagreb 2–3, Salzburg–Klagenfurt 3–2 – szétlövéssel, Vienna Capitals–Innsbruck 5–1