EBEL: fordulatos meccsen kapott ki Linzben a Fehérvár

2018.01.05. 21:37
Fordulatos mérkőzésen veszített a fehérvári csapat (Fotó: Facebook/Fehérvár AV19)
Az első harmadot ugyan kettő góllal elveszítette, a 43. percben azonban már 3–2-re vezetett a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata Linzben, végül a hajrában kapott két üres kapus góllal 6–3-ra kikapott az EBEL pénteki mérkőzésén.

Az osztrákok kezdték jobban a mérkőzést, az első harmadban Fabio Hofer, majd David Franz góljával 2–0-s előnyre tettek szert. Az első szünet után lendületbe jött a Fehérvár, a 24. percben David Gilbert szépített, majd két perccel a második harmad vége előtt Hári János távoli lövéssel egyenlített (2–2).

A záró húsz perc nagyszerűen kezdődött, Stipsicz Bence óriási góljával fordított a magyar csapat, de másfél perc múlva Rick Schofield 3–3-ra egyenlített, a 47. perc elején pedig Brian Lebler révén ismét a hazaiaknál volt az előny (4–3).

Másfél perccel a mérkőzés vége előtt Rick Schofield, majd újabb egy perc múlva Joel Broda is betalált az üres kapuba, beállítva ezzel a 6–3-as végeredményt.