EBEL: a Volán kikapott a Dornbirn otthonában

2015.12.06. 19:43
Benk Andrásék nem bírták el a rossz kezdést (Fotó: NS-archív)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata 4–2-re kikapott a Dornbirner EC otthonában az EBEL vasárnapi játéknapján.

A fehérvári csapatot irányító Rob Pallin a mérkőzés előtt kiemelte, hogy az Arniel, Greentree, D'Alvise hármasra kell leginkább odafigyelnünk. Nos, ez nem igazán sikerült, a hazai trió mindhárom tagja betalált egyszer, vezérletükkel 25 perc alatt 4–0-s előnyt harcolt ki a Dornbirn.

Bodo Christopher ezután gyorsan szépített, sőt Kóger Dániel 45. percben lőtt góljával már látótávolságon belül volt az ellenfél.

Ennél tovább azonban nem jutottak a fehérváriak, így a szezon során harmadszor is kikaptak a Dornbirntól.

JÉGKORONG, EBEL
28. FORDULÓ
DORNBIRNER EC (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 4–2 (3–0, 1–1, 0–1)

Dornbirn, 2090 néző Vezette: Stolc (szlovák), Warschaw, Johnstone (mindkettő amerikai), Ettlmayr (osztrák)
DEC: Hardy – Magnan, D'Aversa, Grabher (1), Arniel 1 (1), D'Alvise 1 – Caruso (1), MacKenzie (2), Siddall (1), Zagrapan, Greentree 1 – Lembacher, Crawford, Livingston, Häussle, Petrik 1 – Jeitziner, Putnik, Achermann, Macierzynski. Edző: Dave MacQueen
VOLÁN: Rajna (Hetényi Z.) – Orbán A., Wehrs, Bodo 1, Francis, Connolly (1) – Martinelli (1), Brocklehurst, Sárpátki, Nagy G. (1), Kóger D. 1 – Szaller, Szirányi B., B. Orban, Benk, Kovács Cs. – Vincze P., Kocsis. Edző: Rob Pallin
Gólok. 3:28:
Petrik (emberhátrány, 1–0). 15:21: Greentree (Siddall, MacKenzie, 2–0). 19:08: D'Alvise (Grabher, Arniel, 3–0). 25:00: Arniel (Caruso, MacKenzie 4–0). 25:21: Bodo (Connolly, Martinelli, 4–1). 44:17: Kóger D. (Nagy G., 4–2)
Rob Pallin:
– Pénteken is túl nagy előnyt adtunk az ellenfélnek, most is – ezt idegenben nem lehet büntetlenül megtenni, főleg nem egy olyan csapat ellen, mint a Dornbirn, amely a liga négy legjobb együttese között van, tizenkét remek légióssal. Könnyű gólokat engedtünk, s noha utána harcoltunk, hogy felzárkózzunk, voltak helyzeteink, a négy nulla túl nagy hátrány volt. Jó hír viszont, hogy pénteken ott lesz a jégen Bartalis István, megérkezik az új francia védőnk, Antonin Manavian, és két héten belül Andrew Sarauer is bevethető lesz. Nagyon bizakodó vagyok tehát.