EBEL: a Volán felállt kétgólos hátrányból, majd jött a ráadás

2019.12.30. 21:51
A fehérváriak hiába álltak fel kétgólos hátrányból (Fotó: Fehérvár AV19/Soós Attila)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) hétfői játéknapján a Hydro Fehérvár AV19 hazai pályán hosszabbításban 4–3-ra kikapott a Linztől.

A mérkőzésen a fehérváriak szerezték meg először a vezetést, de Timmins emberelőnyös találatára 13 másodperccel később Schofield felelt, majd a játékrész végjátékában Hunter Fejes révén fordított a vendégcsapat (1–2).

A második harmad is a vendégek fölényéről szólt, az első 40 perc során 14–30 volt a kapura lövések száma, ehhez képest még jól is festett, hogy csupán Florek talált be ebben a periódusban (1–3).

A harmadik játékrészben már a Volán irányított, előbb Reisz, majd másfél perccel a vége előtt Sarauer is eredményes volt, így jöhetett a ráadás (3–3).

Itt azonban ismét betalált Fejes, így a linziek örülhettek (3–4).

JÉGKORONG
EBEL
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–BLACK WINGS LINZ (osztrák) 3–4 (1–2, 0–1, 2–0, 0–1) – hosszabbítás után
Székesfehérvár,
3200 néző. V: Trilar, Bulovec (szlovénok), Gatol, Kaspar (osztrákok)
FEHÉRVÁR: OUZAS – Szabó B., CAMPBELL (2) – Caruso, Tikkanen – Busenius, Stipsicz (1) –Sárpátki, Timmins 1, Kuralt – Kóger D., SARAUER 1, Erdély Cs. (1) – Szabó K., GIRARD (2), Reisz 1 – Mihály Ákos. Edző: Hannu Järvenpää
LINZ: Kickert – Finn (1), Kragl – R. Wolf, Valach – Matzka, Roach – LEBLER (1), SCHOFIELD 1 (1), Umicevic (1) – Kristler (1), FLOREK 1 (1), DaSilva – Pusnik, Gaffal, H. FEJES 2 (1) – Cijan, Brucker (1), Leiler. Edző: Tom Rowe
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Kapura lövések: 33–40
Hannu Järvenpää: –
Felemás érzéseim vannak. Mindent egybevéve elégedettnek kell lennünk az egy ponttal, mert az első negyven percben a Linz nagyon jól játszott, az idő nagy részét a saját harmadunkban töltöttük, és Ouzas tartott minket meccsben. A záró játékrészben megtaláltuk a módját a gólszerzésnek, visszajöttünk, de a Linz élesebb volt, így el kell fogadnunk a végeredményt.