EBEL: a Medvescak otthonában ráadás után javított a Fehérvár

2017.09.10. 20:37
Sárpátki Tamás gyorsan beköszönt a zágrábiaknak (Fotó: Földi D. Attila)
Az osztrák első osztályú profi jégkorongbajnokság (EBEL) 2. második fordulójában a Fehérvár AV19 Zágrábban, a Medvescak otthonában lépett jégre. A nyitó napon a bajnoki címvédő Vienna Capitalstól elszenvedett 9–1-es vereséget követően sikerült a javítás, miután izgalmas mérkőzésen, hosszabbítást követően 4–3-ra győzni tudott Benoit Laporte vezetőedző csapata.

A Fehérvár számára jól kezdődött a találkozó, hiszen Sárpátki Tamás góljával az ötödik percben megszerezte a vezetést, igaz, a KHL-ből az EBEL-be a szezon előtt visszatérő zágrábiak Sondre Olden góljával két percen belül egyenlítettek – emberelőnyből. Az első harmadot mégis a Volán nyerte meg, újabb bő két perc elteltével Szabó Krisztián az első gólnál jegyzett asszisztja után gólszerzőként is beiratkozott a találkozó jegyzőkönyvébe.

A középső harmadban nem zördült meg egyik háló sem, a harmadikban azonban annál inkább: ismét Olden volt eredményes a zágrábiaktól, ám ezúttal a Fehérvár volt az, amelyik gyorsan válaszolt. Vincze Péter nem egész másfél perccel a második horvát gól után visszaállította a vendégek egygólos előnyét.

Már egészen közel járt az AV19 a jelentős skalp rendes játékidős begyűjtéséhez, ám három perccel a vége előtt Tero Koskiranta gólja a hosszabbítást jelentette. A ráadásban aztán a Volán jobban koncentrált, és 87 másodperc után David Gilbert találatával megszerezte a győzelmet.

Folytatás jövő héten pénteken Székesfehérváron, a bajnokságot két győzelemmel kezdő Villach ellen.

JÉGKORONG
EBEL, 2. FORDULÓ
MEDVESCAK ZAGREB (horvát)–FEHÉRVÁR AV19 3–4 (1–2, 0–0, 2–1, 0–1) – hosszabbítás után
ZAGREB:
Kroselj – Kudelka, Privitera, Poyhonen, Tikkanen (1), Deutsch, Boivin (1), Cepon, Simsic, OLDEN 2, MORLEY (1), NETIK (1), Puskarich, Koskiranta 1, Perkovich (1), Rasjar, Brine, Aviani, Zanoski, Jankovic, Jarcev. Edző: Connor Cameron
FEHÉRVÁR: RAJNA – Uotila, Jyrkkiö (1) – Szirányi B. (1), Vidmar – Harty, Stipsicz – Szabó D. Luttinen, Latendresse, LoVecchio – Kóger D. (1), GILBERT 1, Szita – Erdély (1), Music, Vincze P. 1 – SZABÓ K. 1 (1), Reisz (1), SÁRPÁTKI 1 (1). Edző: Benoit Laporte
Benoit Laporte:
– A pénteki meccs után a srácok meg akarták mutatni, mennyire jól tudnak játszani. Végig működött a koncentráció, és bár nem volt szerencsénk – két gólt is rosszul pattanó korongból kaptunk, a zágrábiak kétszer is kiegyenlítettek –, ez nem vett vissza a lendületünkből, meg tudtuk nyerni a mérkőzést. A fiatal magyar sor nagyon jól működött ma, Sárpátki Tamás, Szabó Krisztián és Vincze Péter is megérdemelte a gólt, örömteli, hogy ilyen nagy nyomást tudtak gyakorolni az ellenfélre. A felkészülés során is látszott, nemcsak egy, több veszélyes sorunk is van, s amikor az egyik sor kevésbé tudja uralni a játékot, a helyét átveszi egy másik egység.