EBEL: a Fehérvár ötgólos vereséget szenvedett Bécsben

SZ. A.SZ. A.
2019.10.04. 21:29
A Fehérvár 6–1-re kikapott a Vienna Capitals otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

Nem valami biztató, ha egy kapust az első szünetben lecserélnek, márpedig Bécsben ez történt pénteken.

A Fehérvár összes idénybeli bajnokiján kezdő kanadai-horvát Michael Ouzas a második harmadra nem a gólvonalra, hanem a kispad végébe indulhatott, Kornakker Dániel váltotta, és a lőlap alapján joggal. Az első játékrészt ugyanis 4–0-ra nyerte meg a házigazda Vienna Capitals, a négy gólt 13 lövésből érve el, ami Ouzasnak 69.2%-os védési „hatékonyságot” ad ki, ráadásul nagyon viccesen 12.0-s kapottgól-átlagot is, merthogy azt a hatvanperces rendes játékidőre számítják ki.

Persze aligha egyetlen játékos sara, hogy miután 166 másodperc után megszerezte a vezetést a Caps (sőt, már ez sem, önmagában...), 14:22 és 19:45 között még háromszor betalált, mindannyiszor egyenlő létszámnál. Márpedig ezúttal így történt: Riley Holzapfel után Nikolaus Hartl, Ali Wukovits és Kyle Baun is gyorsan beköszönt, és még nem tartottunk az első szünetnél, ugye...

Aztán a fordulás után Hartl duplázott, úgyhogy „félidőnél” már öt volt közte, de legalább mérséklődött a góltermelékenység üteme, sőt, Andrew Sarauer révén még szépített is a Fehérvár, még ha csak emberelőnyből. Ilyen napon ugyanis mindennek örülni kell, így tehát annak is, hogy ugyan később Brenden Kichton meglőtte a hatodikat is, ezzel legalább véget ért a meccs.

Jobb is elfelejteni, amilyen gyorsan csak lehet, és inkább arra készülni, hogy vasárnap jön a cseh Orli Znojmo, mert a csehek is morcosak lesznek, miután háromgólos vezetést tapsoltak el, és kaptak ki végül szétlövéssel...

JÉGKORONG
EBEL
SPUSU VIENNA CAPITALS (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 6–1 (4–0, 1–1, 1–0)
Bécs, 3650
néző. V: Baluska (szlovák), Sternat (osztrák), Németh M., Zgonc (szlovén)
VIENNA: Zapolski – Wall, Flood – Dorion, Kichton 1 – Fischer, Peter – Birnbaum (1) – Hartl 2, Holzapfel 1 (1), Loney (2) – Olden (1), Vause (1), Winkler – Wukovits 1, Zalewski (1), Baun 1 (1) – Bauer, Grosslercher, Kittinger. Edző: Dave Cameron
FEHÉRVÁR: Ouzas (Kornakker) – Stipsicz, Campbell – Busenius, Harty – Caruso, Tikkanen – Sille Timotej (1), Yogan, Kuralt – Kóger D. (1), Timmins, Lehtonen – Erdély Cs., Sarauer 1, Szita – Szabó B., Reisz, Szabó K. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Kapura lövések: 34–26
Dave Camneron:
– Hiába nyertük az első harmadot 4–0-ra, a kapusunk volt a legjobb játékosunk. Utána lehiggadtunk, és sokkal stabilabban játszottunk.
Hannu Järvenpää: – Az első harmadban a Vienna erős és gyors volt, négyszer is betalált, nekünk pedig hiába akadtak helyzeteink, ez olyan este volt, amikor ki is hagytuk őket. A második két harmad kiegyenlítettebben alakult, de a hazai csapat egyértelműen jobb volt. Nem szabad elveszítenünk az önbizalmunkat.

További eredmények: Graz (osztrák)–Dornbirn (osztrák) 3–1, Linz (osztrák)–Bolzano (olasz) 2–5, Villach (osztrák)–Innsbruck (osztrák) 6–7 – h. u., Znojmo (cseh)–Klagenfurt (osztrák) 3–4 – sz.

1. Salzburg 6 3 2 1 26–14 +12 14
2. Graz 6 4 1 1 22–13 +9 14
3. Villach 6 4 1 1 27–18 +9 13
4. Vienna Capitals 6 3 1 1 1 19–11 +8 12
5. Znojmo 6 3 2 1 18–18 0 11
6. Klagenfurt 7 2 1 2 2 18–18 0 10
7. Fehérvár AV19 7 1 2 4 16–26 –10 7
8. Bozen Südtirol 6 2 4 14–24 –10 6