EBEL: a Fehérvár nem bírt itthon az Innsbruckkal

B. L.B. L.
2019.12.20. 21:45
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján a Fehérvár AV19 hazai pályán 3–1-re kikapott az Innsbrucktól.

A két csapat a meccs első felében hiába gyűrte egymást, egyik sem tudott a kapuba találni, a 31. percben aztán „megtört a jég”, Joel Broda juttatta előnyhöz a vendégeket, akik Daniel Wachter révén gyorsan megduplázták a fórt (0–2).

A záró harmadban Stipsicz Bence gyorsan kozmetikázott, de a hazai erőfeszítéseket nem követte újabb gól, a meccs végén pedig Broda az üres kapuba lőve eldöntötte a győzelem kérdését (1–3)

JÉGKORONG
EBEL
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 1–3 (0–0, 0–2, 1–1)
Székesfehérvár, 3020
néző. V: Baluska (szlovák), Fichtner, Gatol (osztrákok), Nedeljkovics (szerb)
FEHÉRVÁR: Kornakker – Busenius, T. Campbell – Caruso (1), Tikkanen – Stipsicz 1, Szabó Dániel – Szita, Reisz, Sárpátki – Kóger D., Sarauer, Erdély Cs. – Mihály Ákos, Girard, Lehtonen – Yogan, Timmins, Kuralt. Edző: Hannu Järvenpää.
INNSBRUCK: Darling – Bär, Boivin – Cuma (1), Lattner – Guimond (1), Nussbaumer – Thörnberg, Spurgeon, Lammers – Herbert (2), Broda 2, Sedivy – Wachter 1 (1), Zajc, Paulweber (1). Edző: Rob Pallin
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Kapura lövések: 22–37
Hannu Järvenpää:
– Ebben a bajnokságban muszáj a topon lenni a győzelemhez, mi pedig ezúttal elmaradtunk ettől. Eközben az Innsbruck fantasztikusan küzdött, a kapusa remekelt, habár a miénk is jól védett. Keserű pirula ez, de az élet megy tovább. Egy elemzés után megyünk Klagenfurtba, ahol jobb teljesítményre számítok.
Rob Pallin: – Ebben a csarnokban nagyon nehéz nyerni, a Fehérvár kiváló csapat. Ráadásul mindössze tizennégy játékossal érkeztünk, akik viszont jól és felelősségteljesen játszottak.