EBEL: a Fehérvár legyőzte, ezzel megelőzte a Grazot

2018.01.07. 19:57
Négyszer került a korong a grazi kapuba (Fotó: newsroom.erstebankliga.at/Soós Attila)
A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata hazai pályán 4–1-re nyert a Graz ellen az EBEL alapszakaszának 38. fordulójában, ezzel meg is előzte a tabellán az osztrák együttest.

A 16. percben Erdély Csanád szerezte az első gólt, közelről volt eredményes Kóger Dániel passzából. A nyitó harmad utolsó percében kétszer is lecsapott a Volán: előbb az egyedül kiugró Kóger emelt a kapuvas alá ziccerben, majd szintén gyors ellentámadásból Reisz Áron lőtte ki a jobb alsó sarkot.

A második játékrészben egy gól sem született, aminek érthetően a fehérváriak örülhettek.

Az 50. percben Kóger emberelőnyben megszerezte a negyedik hazai találatot is, Ken Ograjensek szépítő gólja ezután már nem tudta elvenni a Volán-szurkolók kedvét.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 38. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–GRAZ 99ERS (osztrák) 4–1 (3–0, 0–0, 1–1)
Székesfehérvár, 3125
néző. V: Baluska (szlovák), Trilar, Rakovic (mindkettő szlovén), Soós D.
FEHÉRVÁR: Carruth – Uotila (1), Vidmar (1) – Stipsicz, Manavian (1) – Harty, Palin – Szita, Szaller KÓGER D. 1 (1), Hári J. (1), Erdély 2 – LoVecchio, Latendresse, Gilbert – Luttinen (2), Music, Reisz 1 – Szabó K., Kocsis, Vincze P. Edző: Hannu Järvenpää
GRAZ: Toivonen – Weihager, Carlsson – Laakso (1), Unterweger – Setzinger, Natter
Oberkofler, Brophey, Woger – Nixon, McLean, Ograjensek 1 – Strohmeier, Higgs, Pirmann (1) – Zusevics. Edző: Doug Mason
Hannu Järvenpää:
– Nagyon örülök a három pontnak, de a mutatott játékot illetően még vissza kell néznem a meccset... Vicces, hogy az első harmadban tulajdonképpen egyetlen jó percünk volt, mégis eldöntötte a mérkőzést. A hátrányos játékunk viszont kiválóan működött, egy fórgólt is szereztünk, külön örülök tehát a speciális egységünk teljesítményének és fiataljaink energikus, jó játékának.
Doug Mason: – Az első harmadban két buta hiba elég volt ahhoz, hogy elveszítsük a meccset. Egyéni hibák, rossz csere... Kár értük, mert amúgy összességében nem játszottunk rosszul, de a történethez az is hozzátartozik, hogy Carruth szenzációs napot fogott ki, oroszlánrészt vállalt a Fehérvár sikeréből.

További eredmények: Dornbirn (osztrák)–Linz (osztrák) 2–5, Innsbruck (osztrák)–Znojmo (cseh) 9–2, Zagreb (horvát)–Salzburg (osztrák) 5–4, Villach (osztrák)–Bozen (olasz) 1–5, Vienna (osztrák)–Klagenfurt (osztrák) 3–1

1. Vienna Capitals 37 25 1 5 6 124–79 +45 82
2. Linz 38 20 3 3 12 135–109 +26 69
3. Klagenfurt 38 20 2 2 14 106–91 +15 66
4. Salzburg 38 19 3 1 15 130–107 +23 64
5. Innsbruck 38 16 5 3 14 126–111 +15 61
6. Medvescak Zagreb 37 15 3 4 15 113–114 –1 55
7. Dornbirn 38 13 3 5 17 106–116 –10 50
8. Fehérvár AV19 38 12 6 2 18 93–125 –32 50