EBEL: a Fehérvár kikapott; horrorsérülés Bécsben

I. M.I. M.
2019.12.03. 22:08
Patrik Kittinger eszméletlenül terült el a jégen, majd mentő vitte kórházba (Fotó: kurier.at)
A Hydro Fehérvár 3–0-ra kikapott a Bozen vendégeként az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) keddi játéknapján. A Vienna Capitals kikapott odahaza a Klagenfurttól, ráadásul egyik játékosa súlyos sérülést szenvedett.

Az osztrák Kurier beszámolója szerint brutálisan ütközött a Vienna Capitals játékosa, Patrik Kittinger a Klagenfurt védőjével, Michael Kernbergerrel. Utóbbi nagy lendülettel érkezett, és hátulról rálökte a palánkra a 22 éves bécsi jégkorongozót, aki fejjel esett neki a palánknak, majd mozdulatlanul elterült a jégen. Ezt követően percekig néma csönd volt az Erste Bank Arénában, a segítség természetesen gyorsan érkezett.

Hordágyra rakták a Vienna Capitals jégkorongozóját, és azonnal kórházba szállították. A Kurier azt írja, már a mentőben magához tért Kittinger, aki csuklótörést és vélhetően agyrázkódást szenvedett, de további vizsgálatok várnak rá. Az könnyen elképzelhető, hogy idén már nem számíthat rá a bécsi együttes, amely kedden 1–0-ra kikapott a Klagenfurttól.

A Fehérvár kikapott a Bozen vendégeként (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap, archív)

A Hydro Fehérvár alig öt perc alatt hátrányba került a Bozen vendégeként, majd közel 40 percig nem kapott gólt – a probléma, hogy nem is szerzett egyet sem. A gól nélküli második harmad után ugyanis a harmadikban is a hazaiak találtak be Domenic Alberga révén, majd a kanadai légiós nem sokkal később (üres kapura) megduplázta góljainak számát, ezzel pedig beállította a végeredményt is (3–0).

A magyar csapat legközelebb a közvetlen rivális Graz ellen javíthat.

JÉGKORONG
EBEL

BOZEN FOXES (olasz)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 3–0 (1–0, 0–0, 2–0)
Bolzano, 1950 néző. V: Bulovec, Piragic (szlovénok), Pardatscher, Rigoni (olaszok)
BOZEN: IRVING
Glira, ROBERTSON (1) – Marchetti, Vidmar – Spinozzi, Daly – Schweitzer
Catenacci 1, ARNIEL (1), Giliati – Miceli, Bernard, Insam – Frigo, Hargrove, Bardaro – Deluca, ALBERGA 2, Frank (1)
Edző: Clayton Beddoes
FEHÉRVÁR: Ouzas
Caruso, Tikkanen – Busenius, Campbell – Stipsicz, Szabó D.
Kóger D., SARAUER, Sárpátki – Yogan, Girard, ERDÉLY CS. – Mihály Ákos, Timmins, Kuralt – Szita, Reisz, Lehtonen
Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Kapura lövések: 39–26
Hannu Järvenpäa: –
A végeredménnyel természetesen nem lehetek elégedett, ellenben a munkával, amit a srácok beletettek ebbe a meccsbe, igen. A Bolzano védelme sziklaszilárd volt, képtelenek voltunk rajta megtalálni a rést, és legalább egyszer betalálni. Nehéz ilyenkor lenyelni a keserű pirulát, de az élet megy tovább, vasárnap hazai jégen javíthatunk a Graz ellen!

1. Salzburg 22 11 5 2 4 80–48 +32 45
2. Klagenfurt 22 12 2 2 6 68–42 +26 42
3. Bozen Südtirol 22 11 3 1 7 72–58 +14 40
4. Linz 21 11 1 4 5 70–56 +14 39
5. Vienna Capitals 21 10 2 3 6 62–54 +8 37
6. Villach 22 10 2 2 8 72–59 +13 36
7. Znojmo 22 9 2 2 9 74–75 –1 33
8. Graz 22 8 1 2 11 56–71 –15 28