EBEL: a Fehérvár harmadszor kapott ki az Innsbrucktól

2017.01.07. 19:59
Sofron Istvánéknak ebben a szezonban nem megy az Innsbruck ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hazai pályán 4–2-re kikapott az Innsbrucktól az EBEL 41. fordulójában. Az osztrák csapat ebben a szezonban már harmadszor győzte le a székesfehérvári együttest.

A gól nélküli első harmadot követően a második játékrészben az Innsbruck kevesebb mint hat perc alatt kétgólos előnybe került: előbb Mario Lamoureux, majd Austin Smith keserítette el a fehérvári híveket. A magyar csapat válasza nem sokat váratott magára, 30:08-nál Sárpátki Tamás szépített (1–2).

A harmadik harmadban Andrew Clark visszaállította a két csapat közti kétgólos különbséget, de Andrew Sarauer találatával ismét feljött egy gólra a Volán (2–3).

Az utolsó öt percben a Volán kihasználatlanul hagyott egy emberelőnyös lehetőséget, majd kockáztatott és lehozta kapusát, de ennek nem lett jó vége: a vendégek három másodperccel a dudaszó előtt Clark révén bevették az üres kaput (2–4).

A Fehérvár ebben a szezonban a negyedik mérkőzésén harmadszor kapott ki az Innsbrucktól.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV19
TWK INNSBRUCK (osztrák) 2–4 (0–0, 1–2, 1–2)
Székesfehérvár, 3329
néző. V: Grumsen (dán), Nikolic, Schauer (mindkettő osztrák), Jensen (dán)
FEHÉRVÁR: Rajna – Schiestel (2), Vernace – Owens, Manavian – Szirányi B., Orbán A. – Szaller, Szabó B. – B. Orban (1), Sarauer 1, Bodo – Vincze P., Kóger D., Sofron I. – Beauregard, Vas J., Maylan – Szabó P. K. (1), Reisz, Sárpátki 1. Edző: Benoit Laporte
INNSBRUCK: Chiodo – Stach (1), Desantis – Ross, Lindner – Mitterdorfer, Pedevilla – Saringer – Bishop, Spurgeon, Lammers – Huber (1), Clark 2 (1), A. Smith 1 – Schennach, M. Lamoureux 1, Sedivy – Frischmann, Teschauer, Mössmer. Edző: Rob Pallin
Fegyelmi büntetés: 5 perc (Reisz), ill. 5 perc (Clark)

Benoit Laporte: – Egész héten a fórjátékot gyakoroltuk, mégsem működik. Most is kihasználatlanul hagytunk nyolc előnyt, köztük két kettőst, így nem lehet nyerni. Jó döntéseket kellene hoznunk a jégen, de csak rosszakat hoztunk, ráadásul az Innsbruck sokkal keményebben harcolt – ezért áll az ötödik, mi pedig a kilencedik helyen...
Rob Pallin: – Kitűnően működött a hátrányos védekezésünk, ez volt a sikerünk alapja. A játékvezetői felfogás kiszámíthatatlan: Znojmóban mindent elengedtek a bírók, most minden befújtak... De a lényeg a három pont, a Fehérvár elleni győzelem mindig különleges számomra.

A másik szombati mérkőzésen: Znojmo–Dornbirn 3–4

1. Vienna Capitals 40 25 6 4 5 141– 85 +56 91
2. Salzburg 40 20 7 5 8 143–100 +43 79
3. Linz 40 21 5 5 9 152–116 +36 78
4. Bozen Südtirol 40 20 3 5 12 127–110 +17 71
5. Innsbruck 41 18 3 5 15 144–140 +4 65
6. Klagenfurt 40 16 4 4 16 115–109 +6 60
7. Villach 40 13 6 5 16 124–120 +4 56