A házigazda németek búcsúztatták Szlovákiát

2010.05.18. 18:54
A németek kihúzták a szlovákok alól a szőnyeget (Fotó: Reuters)
A Németországban zajló A-csoportos jégkorong világbajnokság mai játéknapján az E-csoportban Németország 2–1-re legyőzte Szlovákiát, ezzel a házigazda jutott be a negyeddöntőbe. Az F-csoportban Csehország 3–2-re legyőzte az olimpiai bajnok Kanadát.

NÉMETORSZÁG–SZLOVÁKIA

A középdöntő utolsó továbbjutó helyéről döntött az E-csoport utolsó előtti, ötödik helyén álló Németország és az utolsó Szlovákia csatája. A házigazda németek kezdték jobban a mérkőzést, és a nyolcadik percben megszerezték a vezetést Alexander Barta góljával.

A második játékrészben Daniel Kreutzer találatával megduplázták előnyüket a hazaiak, de a szlovákok a harmad utolsó percében szépítettek. A németek a saját harmadukban elveszítették a korongot egy buli után, Marek Svatos pedig kihasználta a hibát.

A záró játékrészben a németeknek sikerült megőrizniük csekély előnyüket, a kölni Lanxess Arena közönsége belehajszolta övéit a továbbjutásba. A 2–1-es német győzelem egyszersmind a szlovákok búcsúját is jelenti.

KANADA–CSEHORSZÁG

Bár Kanada nem a legjobbjaival szerepel ezen a tornán, de a Csehország elleni találkozó így is presztízsmérkőzésnek számított. A mérkőzés előtt jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az F-csoport harmadik helyén álló kanadaiak szerezték meg a vezetést, de a csehek még az első harmadban egyenlítettek – ráadásul emberhátrányból.

A folytatásban a veterán legenda, a 38 éves Jaromír Jágr góljával a vezetést is átvette Csehország, sőt, az utolsó játékrészt már kétgólos előnnyel várhatták a csehek. A harmadik harmad vége előtt két perccel a kanadaiak lehozták kapusukat, Chris Masont, és mindent egy lapra feltéve támadtak, sikerült is szépíteniük.

Igaz, ez még nem volt elég az olimpiai bajnoknak, így,Mason ismételten lekorcsolyázott a jégről, de ezúttal már nem jártak sikerrel a juharlevelesek, Csehország 3–2-re győzött.

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ
E-CSOPORT
Németország–Szlovákia 2–1 (1–0, 1–1, 0–0)
Gólszerzők: 7:19 Barta (Kreutzer, 1–0), 24:22 Kreutzer (Barta, Felski, 2–0), 39:17 Svatos (Granak – emberelőny, 2–1)
F-CSOPORT
Kanada–Csehország 2–3 (1–1, 0–2, 1–0)
Gólszerzők: 6:59 Whitney (Giordano, Mason – emberelőny, 1–0), 18:20 Kaspar (Novotny – emberhátrány, 1–1), 32:19 Jágr (Vampola, Nemec, 1–2), 38:18 Klepis (Rozsival, Vokoun – emberelőny, 1–3), 58:49 Duchene (Raymond, 2–3)