A DAB szétlövéssel kapott ki Brassóban, miskolci gála Érsekújváron

2012.12.28. 21:20
Nagy volt a forgalom az érsekújváriak kapuja előtt (Fotó: archív, Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a Brassó hazai pályán szétlövéssel győzött a listavezető Dab.Docler ellen. A vendégek az 53. percig őrizték előnyüket, de az akkor egyenlítő házigazdák a szétlövést 2–1-re megnyerték. A Miskolc kiütéses győzelmet aratott Érsekújváron, az Újpest négygólos vereséget szenvedett a Csíkszereda vendégeként.

Brasov–Dab.Docler

Remek hangulatú, és kimondottan jó iramú csatát hozott az éllovas brassói vendégszereplése. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, az első gólt a rutinos Peterdi Imre révén a vendégek szerezték az első harmad hajrájában. A házigazdák az első két harmadban csak kapuvasig jutottak, igaz, Kiss Tamás kétszer is jó barátságot ápolt Fortunával. Nehezen találtak fogást egymáson a felek, a védelmek mindkét kapu előtt fegyelmezetten zártak.

A 47. percben aztán egy brassói támadás során két dunaújvárosi is a kiállítás sorsára jutott, ami azért ritka esett, így a házigazdák két percig játszhattak öt a három ellen. Ám ebből sem jött össze nekik az egyenlítés, viszont törekvéseiket az 53. percben siker koronázta: Virág Csanád egalizált. Mivel újabb gól a 60. percig már nem esett, jöhetett a hosszabbítás, amelyben végig a vendégek domináltak, de gólt nem lőttek. A szétlövésben aztán a házigazdák bizonyult jobbnak.

Nové Zámky–Miskolc

A vendégek erőt demonstrálva már a második harmad elejére háromgólos előnyhöz jutottak, hogy hazai szépítést követően négygólos fórral várják a záró felvonást, amelyben újabb miskolci találattal nőtt a két együttes közötti különbség. Az érsekújváriak nehezen viselték a váratlanul nagy zakót: sorra kapták a fegyelmi büntetéseket. Végül tízpercesből négyet, húszpercesből további kettőt szedtek össze. A vesztes Nové Zámky így a tabellán kénytelen volt átadnia második helyét az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó legyőzőjének.

Csíkszereda–Újpest

Nem bírta sokáig tartani a gól nélküli állást a vendégcsapat: Vaclav Novak már a 45 mp-ben eredményes volt. A hazai előny az első harmad közepére megduplázódott, majd a harmadszünetre már háromra nőtt. Újpesti szépítést követően érkezett a csíkiak rutinos cseh légiósa, nem is egyszer: Novak újabb két gólt szerzett, eldöntve ezzel lényegében a mérkőzést. A vendégek dicséretére szóljon, hogy azért a záró harmadot lehozták kapott gól nélkül. A lilák a 27. vereségüket szenvedték el, a 21-t a rendes játékidőben, a székely együttes tizenhetedszer nyert, tizennegyedszer jutott három ponthoz.

JÉGKORONG MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
CORONA BRASSÓ (romániai)–DAB.DOCLER 2–1 (0–1, 0–0, 1–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Brassó. V: Lascar, Toporceanu, Butucel, Trandafir (mind román)
BRASSÓ: POLC – Wehrs, RAWLIK (1), Péter R., Barinka, Petres – Piszarenko, Nagy Cs., Lőrincz L., Zsók, VIRÁG CSANÁD 1 – Laczkó A., Hietamäki. Fodor Cs., ANTAL ZS. 1, Imecs – Mastaleriu, János, Bálint Zs., Borsos, Basilidesz. Edző: Kjell G. Lindqvist
DAB: KISS T. – Lindgren, Kiss Dániel, Azari, Galanisz, Szappanos – Huba, Chvátal, Somogyi, Vaszjunyin, Kiss Á. – Erdélyi P., Hüffner, Pavuk, Gröschl, PETERDI 1 – Nagy R., Tőkési, Szabados, Papp Cs. Edző: Stephan Lundh
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
NOVÉ ZÁMKY (szlovák)–MISKOLCI JJSE 1–6 (0–2, 1–3, 0–1)
Érsekújvár, 421 néző. V: Haszonits, Németh M., Berger, Pálkövi
NOVÉ ZÁMKY: Beno – Hrudík, Král, B. Varga, M. Stefanka (1), Mihajlov (1) – Sucharda, Joanidis, Ruzicka, Dobry, Uhnák – Baron, Lehocky, Klubúcnik, O. Stefanka 1, Barcák – V. Németh, Dubec, T. Spisák. Edző: Robert Spisák
MISKOLC: GYENES – LÁFA B., HEGYI Á. 1, TÓTH A. 1 (1), NAGY G. (2), FODOR Sz. 1 (1) – COWAN 1, Atkinson, SALUGA 1 (2), DUBEK (2), Rafaj 1 – Szirányi B. (1), Orosz, Nagy K., Szilágyi, Smith – Popovics, Ritó, Czuba, Miskolczi. Edző: Tim Kehler
Kiállítások: 18 perc + 10 perc fegyelmi (Hrudík, Baron, Král, Mihajlov) + végleges fegyelmi (Král, Joanidis), ill. 16 perc
HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–ÚJPEST 5–1 (3–0, 2–1, 0–0)
Csíkszereda, 600 néző. V: Csomortáni, Gergely L., Rédai, Máthé (mind romániai)
CSÍKSZEREDA: KOZUCH (Ruczuj) – Góga, Papp Sz., Mihály E. 1, NOVÁK 3, Hurtaj (1) – Péter L. (1), MOLNÁR SZ.. (1), MOLNÁR ZSOLT (1), Moldován 1, Szőcs – Adorján, Bors, Tranca (1), Bíró O. (1), Bíró T. – Flinta, Kósa, Molnár Zsombor. Edző: Timo Lahtinen
ÚJPEST: Pleszkán – Zalavári (1), Sommer, Kovács V., Ódry, Szirányi D. – Bereczki, Maklári, Wéber, Dömötör 1, Pichler – Dorner, Garbacz, Németh P., Virág Csaba, Pál Z. – Reiter, Farkas L., Fekti Á.. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
1. Dab.Docler 30 24 2 2 2 138–60 +78 78
2. Miskolc 31 16 2 2 11 122–85 +37 54
3. Nové Zámky 32 15 3 1 13 107–100 +7 52
4. Csíkszereda 31 14 3 4 10 100–95 +5 52
5. Brasov 30 12 4 2 12 90–91 –1 46
6. FTC-ESMTK 31 5 4 3 19 81–125 –44 26