Vb 2014: Kamerun csak negyedóráig izgult, majd kijutott a vb-re

2013.11.17. 16:57
Kamerun lelépte Tunéziát, és kijutott a vb-re (Fotó: Action Images – archív)
Kamerun 4–1-re győzött Tunézia ellen világbajnoki selejtezőn, és ezzel a gól nélküli első meccset követően kijutott a 2014-es brazíliai világbajnokságra.

A hazaiak kiválóan kezdték a találkozót: Pierre Webó kapott jó kiugratást a tizenhatos bal oldalánál, majd laposan kilőtte a kapu bal oldalát, a labda a bal kapufát is érintve vágódott a hálóba. 1–0

A 30. percben aztán ismét a kameruniak voltak eredményesek. Benjamin Moukandjo nagyszerű gólt szerzett: két védő között átszlalomozott a tizenhatos előterében, majd egy harmadik mellett eltolta a labdát, és kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. 2–0

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, és Ahmed Akaichi a 49. percben szépített is, ezzel izgalmassá téve a párharcot. 2–1

Ám a kameruni szurkolóknak csak bő negyedóráig volt miért aggódniuk, ugyanis Jean Makoun a 65. percben visszaállította a kétgólos előnyt. 3–1

Makoun aztán a kegyelemdöfést is megadta Tunéziának a 86. percben (4–1), így a kameruniak magabiztos sikerrel biztosították be a helyüket a brazíliai vb-n, amelyen Afrikából Elefántcsontpart és Nigéria is ott lesz.