Vb 2010: a Lampard gólját elnéző bíró és asszisztens külön biztosítást kap

2010.06.27. 20:53
A Frank Lampard gólját 2–1-es német vezetésnél elnéző, ezzel súlyos hibát elkövető uruguayi játékvezető, Jorge Larrionda és társai külön biztosítást kapnak a Németország–Anglia (4–1) vb-nyolcaddöntő után.

Az angol középpályás a 38. percben hatalmas lövést eresztett meg, amely a lécről a gólvonal mögé pattant – Mauricio Espinosa asszisztens nem jelzett gólt, Jorge Larrionda játékvezető szintén nem látta jól az esetet. A Yahoo! Sports információi szerint a FIFA már néhány perccel a döntés után külön biztonsági intézkedéseket foganatosított.

A mérkőzés után a játékvezetőt és segítőit incidens nélkül kísérték Pretoriába. A sportportálnak nyilatkozó informátor szerint Larrionda, Espinosa, Pablo Fandino, Martín Vázquez és Miguel Nievas dél-afrikai tartózkodása idejére végig külön biztosítást kap.