Vb 2018: spanyol siker bombagóllal, olasz győzelem zárásként

2017.10.09. 22:43
A kijutó spanyolok győzelemmel zárták a vb-selejtezőket (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte Izraelt a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának utolsó fordulójában, így majdnem hibátlan mérleggel, 28 ponttal zárt a csoport élén. A pótselejtezőt érő, második Olaszország Albániából vitte el a három egységet, míg a Macedónok kiütötték az utolsó Liechtensteint.

A spanyolok néhány nappal korábban az Albánia elleni háromgólos győzelemmel biztosították a helyüket a csoport élén, egyúttal a jövő évi világbajnokságon, így az Izrael elleni összecsapásnak már nem volt tétje a szempontjukból.

Julen Lopetegui ennek megfelelően több változtatást hajtott végre a kezdőcsapatban, egyedül Sergio Ramos maradt bent a gárdában. Sergio Busquets 12. játékosként 100. mérkőzésén lépett pályára a spanyol válogatottban, a találkozó azonban nem róla, hanem Asier Illarramendiről marad emlékezetes, aki pazar góllal harcolta ki a kilencedik selejtezőbeli sikerét Spanyolországnak – amely a 14. meccsén is betalált Lopetegui irányítása alatt.

A spanyol válogatottban egyébként összesen 14 játékos szerzett legalább egy gólt a selejtezők során, ennék többet csak a németek (21) tudtak felmutatni – és ugyanannyit is csak Svájc.

A második helyen végző olaszok szintén egygólos sikert arattak, az Albánia elleni mérkőzés egyetlen gólját az 50. válogatottbeli fellépését ünneplő Antonio Candreva szerezte. Olaszország egyébként a 800. hivatalos meccsét játszotta, ebből a harmadikat az albánok ellen – és a harmadikat is megnyerte.

A csoport utolsó mérkőzésén Macedónia gólfesztivált rendezett Liechtenstein ellen, a hazai győzelemből az Újpest korábbi játékosa, Enisz Bardi egy találattal vette ki a részét.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA
G-CSOPORT, 10. FORDULÓ
Albánia–Olaszország 0–1
(Candreva 73.)
Macedónia–Liechtenstein 4–0 (Muszliu 36., Trajkovszki 38., Bardi 67., Ademi 69.)
Izrael–Spanyolország 0–1 (Illarramendi 76.)