Vb 2018: Románia 21. századi különlegességgel szolgált

2016.10.08. 19:56
Román gólöröm Jerevánban (Fotó: AFP)
Románia labdarúgó-válogatottja szombat este 5–0-ra győzött Örményországban a 2018-as világbajnokság európai selejtezőjének E-csoportjában. Ugyanebben a hatosban Montenegró is gólfesztivált rendezett, ugyancsak 5–0-ra nyert Kazahsztán ellen.

Ami a különlegességet illeti: Románia a 12. percben már 3–0-ra vezetett Jerevánban, márpedig ebben az évszázadban európai vb-selejtezőn még egyetlen válogatott sem szerzett ilyen tetemes előnyt ennyire rövid idő alatt.

A viharos kezdést és a mérkőzés alakulását jelentősen befolyásolta, hogy az örményektől Gor Malakjant a 3. percben kiállították – ráadásul a 16-oson belüli kezezéséért megítélt büntetőt Bogdan Stancu gólra váltotta. Adrian Popa és Razvan Marin találata tette a románok számára eszményivé az első negyedórát, és ha nem is ilyen tempóban, de szereztek további gólokat is.

Románia legutóbb szinte napra pontosan három éve, 2013. október 11-én szerzett háromnál több gólt tétmérkőzésen (4–0 Andorrában vb-selejtezőn).

Podgoricában az első félidőben csak egy találat született – Zsarko Tomasevics fejelte –, majd a fordulás után teljesedett ki a gólvadászat: a montenegróiak még négyet vágtak Kazahsztánnak, amely alighanem ennél sokkal jobb eredményben reménykedett a lengyelek elleni szeptemberi pontszerzés (2–2) fényében. Montenegró még sohasem aratott ilyen fölényes győzelmet hazai pályán.

VB 2018, SELEJTEZŐK, E-CSOPORT
2. FORDULÓ

Örményország–Románia 0–5 (Stancu 4. – 11-esből, Popa 10., Marin 12., Stanciu 29., Chipciu 60.)
Montenegró–Kazahsztán 5–0 (Tomasevics 24., N. Vukcsevics 59., Jovetics 64., Becsiraj 73., Szavics 78.)
Lengyelország–Dánia 32 (Lewandowski 20., 36., 47., ill. Glik 49. – öngól, Y. Poulsen 68.)