Vb 2018: Neymar 11-est rontott, de Brazília így is kint van a vb-n

2017.03.29. 06:56
Brazília álomfocival jutott ki a 2018-as vb-re (Fotó: AFP)
Brazília 3–0-ra legyőzte Paraguayt a világbajnoki selejtezők dél-amerikai zónájának 14. fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy Neymarék is ott lesznek a 2018-as oroszországi tornán. Az argentinok korábban meglepetésre kikaptak Bolíviától.

Nem mondhatni, hogy a brazilok túlságosan megizzadtak volna az összecsapáson, Paraguaynak kaput eltaláló lövése sem volt, a labdát alig tudta megtartani – a vendégek jobbára csak szemlélték az eseményeket.

Ez történt a 34. percben is, amikor Philippe Coutinho Paulinho gyönyörű passza után 17 méterről kilőtte a jobb alsót.

Az 53. percben tizenegyeshez jutottak a hazaiak. Nem meglepő módon Neymar állt a labda mögé, ám a Barcelona klasszisa „elzazázta” a lehetőségét.

Neymar „zazázik”

De Zaza csak egy van

A 64. percben viszont már senki sem állhatott Neymar útjába – a 25 éves támadó mintegy 70 méteres szóló végén, 12 méterről belsőzött a vendégek kapujába (igaz, szerencse is kellett hozzá, mivel a labda megpattant az egyik paraguayi védőn).

A 86. percben Paulinho ismét kiosztott egy csodálatos passzt, Marcelo pedig nyolc méterről, higgadtan átemelte a labdát a kapuson.

Brazília gálát mutatott be, álomfocival 3–0-ra győzött, ezzel elsőként kvalifikálta magát a 2018-as oroszországi világbajnokságra.

DÉL-AMERIKAI ZÓNA
14. FORDULÓ

Chile–Venezuela 3–1 (A. Sánchez 5., Paredes 7., 22., ill. Rondón 63.)
Brazília–Paraguay 3–0 (Coutinho 34., Neymar 64., Marcelo 86.)
Peru–Uruguay 2–1 (Guerrero 34., Flores 62., ill. C. Sánchez 30.)

Korábban játszották
Bolívia–Argentína 2–0 (Arce 31., M. Moreno 52.)
Ecuador–Kolumbia 0–2 (James Rodríguez 20., Cuadrado 34.)

10. Venezuela 14 1 3 10 17–34 6

*Nem számítva a rendező Oroszországot, Európát, pontosabban az Európai Labdarúgó-szövetséget (UEFA) 13 csapat képviseli a 2018-as tornán. Afrikának 5 indulója lesz, míg Dél-Amerikát és Ázsiát 4-4, az Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség csapatait tömörítő CONCACAF-zónát 3 biztos hely illeti meg. A maradék 2 kvóta sorsa interkontinentális pótselejtezőn dől el Ázsia, Dél-Amerika, a CONCACAF-zóna és Óceánia egy-egy válogatottjának részvételével.