Vb 2018: a dánok nagy lépést tettek a pótselejtező felé

2017.10.05. 22:47
Lewandowskinál nincs eredményesebb lengyel játékos (Fotó: AFP)
A tisztes helytállásra sem hagyott esélyt a hazaiaknak a lengyel labdarúgó-válogatott, amely a triplázó Robert Lewandowski vezetésével 6–1-re győzött Örményországban, és továbbra is vezeti a csoportját. A Bayern csatára immár 50 gólnál tart a nemzeti csapatban, ezzel ő hazája legeredményesebbje. A lengyeleket csoportelsőségét már csak a Montenegróban nyerő dánok veszélyeztethetik.

A csoport élén álló lengyelek már a 2. percben megszerezték a vezetést, Piszczek szaladt el a jobb oldalon, és centerezésére Grosicki tökéletesen érkezett (0–1).

A 18. percben villant először Lewandowski, aki védhetetlenül lőtt egy szabadrúgást a hazai kapu bal felső sarkába (0–2).

A 25. percben ismét a Bayern csatára villant, az öt és felesről (!) elvégzett közvetett szabadrúgást Grosicki gurított le neki, Lewandowski lövése pedig egy védő lábáról a hálóba vágódott (0–3)

A 39. percben szépítettek a hazaiak, Hambardzumjan fejese révén 1–3-mal zárult az első félidő.

A szünet után folytatódott a lengyel show: az 58. percben Blaszczykowski 16 méterről lőtt, a labda a fél térdre ereszkedő kapus kezei között jutott a hálóba (1–4).

A 64. percben ismét Grosicki volt a feladó, a hosszú saroknál érkező Lewandowskinak nem volt nehéz dolga (1–5).

A triplával a csatár immár 50 gólnál jár a válogatottban, és a lengyel örökranglistán megelőzte a forduló előtt 48 góllal éllovas Wlodzimierz Lubanskit.

Lewandowski a selejtezősorozatban már 15 találatnál tart, ezzel Európában ő szerezte egy adott vb-kvalifikációs időszakban a legtöbb gólt. A második helyen 14-14 találattal Cristiano Ronaldo és Predrag Mijatovics áll, előbbi a mostani szériában remekelt, azaz még visszaveheti a vezetést, míg utóbbi az 1998-as vb selejtezői során volt ennyiszer eredményes.

A 89. percben aztán Wolski állította be az 1–6-os végeredményt.

Késő este a dánok Christian Eriksen góljával 1–0-ra nyertek Montenegróban. Ez azt jelenti, hogy a lengyeleknek az utolsó fordulóban elég döntetlent játszaniuk hazai pályán Montenegróval a vb-részvételért. A dánok csak akkor juthatnak ki a vb-re egyenes ágon, ha otthon megverik a románokat, a lengyelek pedig kikapnak. Montenegró már csak a csoport második helyét szerezheti meg, azt is csak úgy, ha nyer Lengyelországban, Dánia pedig kikap a románoktól.

A DÁNOK GYŐZTES GÓLJA

A vb-ről lemaradó románok a kazahok elleni 3–1-es sikerrel vigasztalódhattak.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA, E-CSOPORT
Örményország–Lengyelország 1–6
(Hambardzumjan 39., ill. Grosicki 2., Lewandowski 18., 25., 64. Blaszczykowski 58., Wolski 89.)
Montenegró–Dánia 0–1 (Eriksen 16.)
Románia–Kazahsztán 3–1 (Budescu 33., 38. – a másodikat 11-esből, Keserü 73., ill. Turiszbek 82.)