Vb 2018: Lewandowski a hosszabbításban döntött

2016.10.11. 22:46
A világbajnoki selejtezősorozat E-csoportjának harmadik fordulójában a lengyelek Robert Lewandowski 95. percben elért találatával csikarták ki a győzelmet a több mint egy órát emberhátrányban játszó örményekkel szemben, míg Montenegró Dániában tudott nyerni.

A lengyelek több mint egy órán keresztül emberelőnyben játszhattak, mivel az örmények közül Gael Andonjan két perc alatt két sárgát kapott. A második félidő elején egy öngóllal kerültek előnybe a hazaiak, de nem sokáig örülhettek, mert a vendégek hamar egyenlítettek.

Amikor már úgy tűnt, ez marad a végeredmény, a 95. percben jött Robert Lewandowski, és megszerezte a győztes gólt. A Bayern támadója sorozatban a nyolcadik selejtezőn talált be, és összességében 14 gólt szerzett ezeken a mérkőzéseken.

Montenegró Dániában is nyerni tudott, így a lengyelekhez hasonlóan hét ponttal áll a csoport élén.

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 3. FORDULÓ

E-CSOPORT
Dánia–Montenegró 0–1 (Beciraj 32.)
Lengyelország–Örményország 2–1 (Mkojan 48. – öngól, Lewandowski 95. ill. Pizzelli 50.)