Vb 2018: Lengyelország 12 év után ismét a világbajnokságon!

2017.10.08. 19:52
Robert Lewandowski (9) a tíz selejtező mérkőzésből kilencen szerzett gólt (Fotó: Twitter)
A lengyel labdarúgó-válogatott hazai pályán 4–2-re legyőzte Montenegrót a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának utolsó fordulójában, ezzel kijutott a jövő évi oroszországi vb-re. A csoport második helyén a dánok végeztek, akik a novemberi pótselejtezőn harcolhatják ki a részvétel jogát.
10

A lengyelek számára egyszerű volt a képlet: ha hazai pályán nem kapnak ki Montenegrótól, akkor 12 év után ismét világbajnokságon szerepelhetnek. Nos, Robert Lewandowskiék szerették volna rövid úton eldönteni a meccset, szűk húsz perc után már két góllal vezettek: előbb Krysztof Maczynski, majd Kamil Grosicki talált be.

Ezt követően sokáig nem esett gól, aztán a hajrában 10 perc alatt négy is! A montenegróiak Sztefan Mugosa ollózós mozdulattal szerzett találatával és Zsarko Tomasevics átlövésével egyenlítettek, ezzel a frászt hozták a lengyel szurkolókra. Nem sokáig állt azonban döntetlenre a mérkőzés, egy védelmi hibát kihasználva Lewandowski két perccel később ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat, majd Filip Sztojkovics öngóljával kialakult a 4–2-es végeredmény.

LENGYELORSZÁG–MONTENEGRÓ 4–2

Utólag kiderült, hogy a lengyeleknek a vereség is belefért volna a csoportelsőséghez, a dánok ugyanis hazai pályán nem bírtak a románokkal. Az északi csapat Christian Eriksen tizenegyesével egy óra játék után megszerezte a vezetést, ám Románia a hajrában Ciprian Deac révén emberhátrányban egyenlített. A dánoknak nincs okuk búslakodniuk, hiszen egy győzelemmel ugyanúgy a csoport második helyén végeztek volna, ami esetükben biztos, hogy pótselejtezőt ér.

DÁNIA–ROMÁNIA 1–1

A kazah és az örmény válogatott is ikszelt egymással, a vendégek gólját a Manchester United támadó középpályása, Henrih Mhitarjan szerezte.

MHITARJAN GÓLJA

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA

10. FORDULÓ, E-CSOPORT
Dánia–Románia 1–1 (Eriksen 60. – 11-esből, ill. Deac 88.)
Kazahsztán–Örményország 1–1 (Turiszbek 62., ill. Mhitarjan 26.)
Lengyelország–Montenegró 4–2 (Maczynski 6., Grosicki 16., Lewandowski 85., Sztojkovics 87. – öngól ill. Mugosa 78., Tomasevics 83.)