Vb 2018: Hazard mindent vitt, az angoloknál Pickford emelkedett ki olvasóinknál

2018.07.15. 14:03
Hiába Trippier minden erőfeszítése, Hazard tarthatatlan volt (Fotó: AFP)
Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság bronzmérkőzése (Belgium–Anglia 2–0) után arra kértük olvasóinkat, hogy értékeljék a két csapat egész tornán nyújtott teljesítményét.

A belgáknál Eden Hazard vitte a prímet, a Chelsea klasszisa nagyszerűen teljesített a tornán, hat meccsen háromszor talált be, és két gólpasszt adott. Őt Kevin De Bruyne követi, aki a kieséses szakaszban egy sorral feljebb szerepelt, és ez jócskán lendített a belga támadójátékon, a Manchester City középpályása ráadásul kulcsfontosságú gólt szerzett a brazilok ellen.

A harmadik legjobb belga Thomas Meunier volt olvasóink szerint, a szélső bekk nagyszerűen megoldotta a védőmunkáját, és a támadásokat is eredményesen segítette. Romelu Lukaku némi meglepetésre a középmezőnybe szorult, noha a négy góljával legeredményesebb belga a mezőnyben is rendkívül hasznos volt, ráadásul nem csupán középen, hanem a szélen is feltűnt.

Az angoloknál a kapus, Jordan Pickford emelkedett ki olvasóinknál, az Everton futballistája óriási bravúrt mutatott be a Kolumbia elleni nyolcaddöntő utolsó perceiben, majd a tizenegyespárbajban megfogta Carlos Bacca büntetőjét. A svédek ellen nem kapott gólt, és a horvátok elleni elődöntőben sem rajta múlott a továbbjutás, Mario Mandzukic ziccerénél hatalmasat védett.

Pickfordot Kieran Trippier követi, a Tottenham védője alakította ki a legtöbb helyzetet (24) a vb-n (!), emellett nagyszerű szabadrúgásgólt lőtt a horvátoknak. Némi meglepetésre a nagy valószínűséggel gólkirályi címet szerző Harry Kane hatos alatti átlagosztályzattal zárt, bár való igaz, a Spurs támadója hat góljából hármat tizenegyesből szerzett, és a kieséses szakaszban csupán egyszer talált be.

A szavazás nem zárult még le, itt adhatja le voksait!