Vb 2018: nyertek a belgák, újabb iksz a bosnyák–görögön

2017.06.09. 22:45
A belgák két góllal nyertek Észtországban (Fotó: AFP)
A belga labdarúgó-válogatott Dries Mertens és Nacer Chadli góljával 2–0-ra győzött Észtországban, így növelte az előnyét a Bosznia-Hercegovina otthonában gól nélküli döntetlent elérő Görögország előtt a 2018-as világbajnoki selejtezősorozat H-csoportjában. A hatos harmadik mérkőzésén Gibraltár hazai pályán sokáig tartotta a döntetlent, ám 2–1-re kikapott Ciprustól.

Az egyik legjobbját, Eden Hazard-t a felkészülés során elveszítő Belgium lassan lendült bele, fél óra után azonban így is megszerezte a vezetést: egy jobb oldali beadás mindenki előtt elsuhant, így a hosszún érkező Dries Mertensnek közelről az üres kapuba kellett csak helyeznie.

A 44. percben aztán még rosszabb helyzetbe kerültek az észtek: Artjom Dmitrijev csúszott oda durván Fellaininek, s a játékvezető azonnal kiállította.

A második félidőben így egyáltalán nem tudtak veszélyeztetni a hazaiak, a belgák pedig végleg eldöntötték a három pont sorsát a hajrában: De Bruyne második gólpassza után Nacer Chadli vágta a kapuba a labdát (0–2).

A Bosznia-Hercegovina–Görögország összecsapáson a három ponttal mindkét együttes nagy lépést tehetett volna a második hely megszerzése felé, a meccsen azonban a bosnyákok óriási fölénye – hat kapu eltaláló lövés a vendégek nullájával szemben – ellenére sem született gól. A görögök három győzelem után sorozatban harmadik döntetlenjüket könyvelték el, így egy ponttal továbbra is megelőzik a bosnyákokat.

A csoport harmadik meccsén Gibraltár pályaválasztóként egy öngól után hamar hátrányba került, a 30. percben azonban egyenlített.

Ezt követően sokáig úgy tűnt, a miniállam először elkerüli a vereséget egy tétmeccsen, a 87. percben azonban Ciprus betalált, így mind a három pontot elvitte.

VB-SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA
H-CSOPORT

Gibraltár–Ciprus 1–2 (A. Hernández 30., ill. R. Chipolina 10. – öngól, Szotiriu 87.)
Bosznia-Hercegovina–Görögország 0–0
Észtország–Belgium 0–2 (Mertens 31., Chadli 86.)