Mexikó újra győzött, de még nem jutott tovább

BACSKAI J. (közvetítés)BACSKAI J. (közvetítés)
2018.06.23. 16:45
A mexikói válogatott 2–1-re legyőzte Dél-Koreát az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, így a második mérkőzése után hat ponttal vezeti az F-csoportot.

FIFA VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

F-CSOPORT
DÉL-KOREA–MEXIKÓ 1–2 (0–1)
Rosztov-na-Donu, Rosztov Aréna, 43 472 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
DÉL-KOREA: Cso Hjun Vu – Li Jong, Kim Min Vu (Hong Csul, 84.), Kim Jung Gvon, Dzsang Hjun Szu – Dzsu Sze Dzsong (Li Szung Vu, 64.), Ki Szung Jung, Li Dzse Szung – Mun Szon Min (Dzsung Vu Jung, 77.), Szon Hung Min, Hvang Hi Csan. Szövetségi kapitány: Sin Te Jong
MEXIKÓ: Ochoa – H. Moreno, E. Álvarez, Gallardo, Salcedo – H. Herrera, Guardado (R. Márquez, 68.), Layún – Lozano (J. Corona, 71.), Vela (G. dos Santos, 77.), J. Hernández. Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio
Gólszerző: Szon Hung Min (93.), ill. Vela (26. – 11-esből), J. Hernández (66.)
Sárga lap: Kim Jung Gvon (58.), Li Jong (63.), Li Szung Vu (72.), Dzsung Vu Jung (80.)FIFA VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG

F-CSOPORT

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

LEHAGYTÁK A 2014-ES VB-T
Ez volt a mostani vb 14. tizenegyese, ami eggyel több, mint amennyit a 2014-es vb-n összesen megítéltek. A csúcsot (18 büntető) három világbajnokság tartja (1990, 1998, 2002).

A németek ellen többnyire kontrázó mexikóiaknak ezúttal olyan ellenféllel szemben kellett bizonyítaniuk, amely sokkal védekezőbb stílusban, zártabban játszik. Juan Carlos Osorio csapatának ez sem okozott problémát, újra fel tudta törni a másik fél védelmét: Carlos Vela a 26. percben egy kezezés miatt megítélt büntetőt váltott gólra. 0–1

Az ellentámadásaiban és leginkább Szon Hung Minben bízó Dél-Korea ezzel együtt nem játszott alárendelt szerepet, hogy mást ne említsünk, a Tottenham kiválósága az első félidőben egymaga többször (hatszor) próbálkozott kapura lövéssel, mint egész Mexikó (ötször). A közép-amerikaiak védelme azonban jól működött, ha pedig arra volt szükség, Guillermo Ochoa védett.

CHICHARITO: 50!
Mai találatával Chicharito lett az első, aki a mexikói válogatottban 50 gólt szerzett. Mellesleg negyedszer volt eredményes vb-mérkőzésen, amivel beérte a mexikói örökrangsor első helyén álló Luis Hernándezt.

A szünet után Dél-Koreának muszáj volt nyíltabban futballoznia, és ez már sokkal inkább feküdt a mexikóiaknak. A 60. perc környékén már nagyon érett a második góljuk, de előbb Andrés Guardado lövésénél Cso Hjun Vu védett hatalmasat, majd Hirving Lozano próbálkozását a nem kevésbé nagyot mentő Ki Szung Jung blokkolta.

A 66. percben már a dél-koreai kapus és védelem is tehetetlen volt, szépen végigjátszott ellentámadás végén Chicharito, azaz Javier Hernández volt eredményes. 0–2

Szon Hung Min
a 93. percben még szépített (1–2), ám a lényegen ez már nem változtatott. Mexikó nyert, de körbeveréssel még kieshet, Dél-Korea viszont már csak körbeveréssel juthat tovább.