Vb 2018: Argentína és Chile továbbra is bajban van

2017.09.06. 06:53
Lionel Messiék ikszeltek a sereghajtó Venezuela ellen (Fotó: AFP)
Argentína szerdára virradóra csupán 1–1-es döntetlent játszott sereghajtó vendégével, a venezuelai csapattal a vb-selejtezők dél-amerikai zónájában, így továbbra is nehéz helyzetben van. A szintén lemaradásban lévő Chile 1–0-ra kikapott Bolíviában, a Kolumbia–Brazília mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.

Az ötszörös aranylabdás Lionel Messivel felálló Argentína a második félidő elején hátrányba került, és bár egy öngóllal sikerült egyenlítenie, a megszerzett egy ponttal továbbra is csak az interkontinentális pótselejtezőt érő 5. helyen áll két körrel a zárás előtt.

AZ ARGENTÍNA–VENEZUELA MÉRKŐZÉS GÓLJAI

A brazilok a mostani selejtezősorozatban először nem nyertek meg egy meccset, amióta Tite a szövetségi kapitányuk (9 győzelem, 1 döntetlen). A selecao persze már rég kijutott az oroszországi vb-re, de a most megszerzett pont Kolumbiának is sokat érhet a végelszámolásnál.

Dani Alves a 102. mérkőzését játszotta a brazil válogatottban, amivel lehagyta az örökranglista negyedik helyén Claudio Taffarelt. Már csak Cafu (142), Roberto Carlos (125) és Lúcio (105) áll előtte.

A KOLUMBIA–BRAZÍLIA MÉRKŐZÉS GÓLJAI

Chilének ellenben még nagyon hiányozhatnak a Bolíviában hagyott pontok.

LABDARÚGÁS, VB-SELEJTEZŐK
DÉL-AMERIKAI ZÓNA
16. FORDULÓ
Bolívia–Chile 1–0
(Arce 59. – 11-esből)
Kolumbia–Brazília 1–1 (Falcao 56., ill. Willian 45+2.)
Ecuador–Peru 1–2 (E. Valencia 79. – 11-esből, ill. Flores 73., Hurtado 76.)
Argentína–Venezuela 1–1 (R. Feltscher 54. – öngól, ill. Murillo 51.)
Paraguay–Uruguay 1–2 (Á. Romero 88., ill. F. Valverde 78., G. Gómez 80. – öngól)

A válogatottak a hagyományoknak megfelelően 18 fordulós körmérkőzésen döntik el a helyezéseket. A mérkőzéseket 2015 októbere és 2017 októbere között rendezik meg. A zónából négy válogatott biztosan ott lesz az oroszországi 32-es döntőben (Brazília már kivívta a jogot), egy ötödik interkontinentális pótselejtezőn csatlakozhat hozzájuk.