Vb 2018: büntetőt kellett volna ítélni Kompany és Jesus eseténél? Szavazzon!

2018.07.07. 14:41
A labdarúgó-világbajnokság Brazília–Belgium (1–2) negyeddöntőjének egyik legvitatottabb esete Vincent Kompany és Gabriel Jesus ütközése volt az 56. percben. A belga tizenhatoson belül Kompany rácsúszott Jesus lábára.

A videobíróval visszanézett eset után Milorad Mazsics játékvezető nem adott büntetőt. A felvételek alapján Kompany lába elérte Jesusét, akkor, amikor a labda még a pályán volt. Ez fontos körülmény, mert a szabálykönyv szerint csak akkor lehet tizenegyest ítélni, ha a szabálytalanság pillanatában a labda játékban van. A másik fontos tényező, hogy Kompany néhány tizeddel később ismét elérte Jesus lábát, de ekkor a labda már az alapvonalon túl járt – elképzelhető, hogy ez utóbbit vizsgálták.

A játékvezető konzultált a videobíróval, de nem ítélt tizenegyest, s ő maga nem ment ki a pálya szélére, hogy megnézze, pontosan mi történt.

Az M4 Sport stúdiójában szakértőként közreműködő Gera Zoltán és Hajnal Tamás egyetértett abban, hogy ezért büntetőt kellett volna ítélni. függetlenül attól, hogy a labda kint volt-e vagy sem.