Vb 2018: bombagóllal jutottak ki a németek a világbajnokságra

2017.10.05. 22:38
Rudy gólját ünneplik a németek (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-válogatott 3–1-re legyőzte idegenben Észak-Írországot a vb-selejtező C-csoportjában, s ezzel biztosította a helyét az oroszországi világbajnokságon.

A németek a döntetlennel is biztosíthatták a kijutást a jövő évi világbajnokságra, míg az északíreknek mindenképpen nyerniük kellett, hogy életben maradjon az esélyük az egyenes ági kvalifikációra. Matematikailag már korábban biztossá vált, hogy ez a két együttes „osztja el” egymás között az első két helyet.

A németek a 2. percben megszerezték a vezetést, Sebastian Rudy irtózatosan nagy gólt rúgott.

A 21. percben Sandro Wagner is betalált, ez sem volt csúnya találat.

Csendesen csordogált tovább a mérkőzés, de a 86. percben Joshua Kimmich egy szép kapáslövéssel még nagyobbá tette a különbséget.

Ám nem ez volt az utolsó szó: a 93. percben a hazaiak szépítettek Josh Magennis fejes góljával.

A vége 1–3 maradt, ezzel az utolsó forduló eredményeitől függetlenül a németek biztosan megnyerték a C-csoportot és kvalifikálták magukat a világbajnokságra, míg az északírek a második helyen végeznek.

A másik késő esti meccsen a norvégok nyolc gól szereztek San Marinóban.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA
C-CSOPORT

Észak-Írország–Németország 1–3 (Magennis 93., ill. Rudy 2., Wagner 21., Kimmich 86.)
San Marino–Norvégia 0–8 (Henriksen 8., J. King 14., 17. – az elsőt 11-esből, Elyounoussi 39., 48., 68., Selnaes 59., Linnes 87.)
Korábban
Azerbajdzsán–Csehország 1–2 (Ismayilov 55. – 11-esből, ill. Kopic 35., Barák 66.)

1. Németország 9 9 38–3 +35 27
2. Észak-Írország 9 6 1 2 17–5 +12 19
3. Csehország 9 3 3 3 12–10 +2 12
4. Norvégia 9 3 1 5 16–16 0 10
5. Azerbajdzsán 9 3 1 5 9–14 –5 10
6. San Marino 9 9 2–46 –44 0