Vb 2018: Anglia a 87. percig vezetett, végül az iksznek is örülhetett

2017.06.10. 20:01
Leigh Griffiths kétszer is bevette az angolok kapuját szabadrúgásból (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-válogatott egygólos vezetésről a 93. percben pontot mentve 2–2-es döntetlent ért el Skócia vendégeként.

A skótok és az angolok 114. alkalommal mérkőztek meg egymással – ezúttal a glasgow-i Hampden Parkban. Az angoloknál pályafutása során először Harry Kane (Tottenham) viselte a csapatkapitányi karszalagot.

Az első félidőben kevés izgalmas pillanatoknak lehettünk szemtanúi, a második játékrész elején azonban Jake Livermore megpattanó lövése a kapufát találta el.

A 65. percben Gareth Southgate pályára küldte Alex Oxlade-Chamberlaint, aki öt perccel később góllal hálálta meg a bizalmat. Az Arsenal támadója betört a tizenhatoson belülre, ballal kapura lőtt, s Gordon kapus kezéről a hálóba került a labda. 0–1

A skótok azonban nem adták fel: a 87. percben Leigh Griffiths gyönyörűen csavart a kapuba szabadrúgásból! Három perccel később ismét Griffiths végzett el szabadot, s ismét betalált! 2–1

Még egy fordulatot tartogatott a találkozó. Az angolok a 93. percben Kane találatával megmentettek egy pontot! 2–2

Anglia először kapott gólt a mostani selejtezőben, ám továbbra is veretlen.