Vb 2018: Anglia 11-esekkel legyőzte Kolumbiát

2018.07.03. 22:53
Anglia 1–1-re végződő 120 percet követően, tizenegyespárbajban (4–3) legyőzte Kolumbiát az oroszországi labdarúgó-világbajnokság kedd esti nyolcaddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. Harry Kane büntetőből szerzett találatát Yerry Mina a rendes játékidő ráadásában, a 93. percben válaszolta meg, következett a hosszabbítás, majd újabb gólok híján a tizenegyesek. A szétlövés harmadik sorozatában az angol Jordan Henderson hibázott, de a következő két kolumbiai rúgó (Mateus Uribe, Carlos Bacca) is rontott – a britek részéről utolsóként sorra kerülő Eric Dier viszont nem. Angliával teljessé vált a negyeddöntő mezőnye.

A negyeddöntő párosítása: Uruguay–Franciaország, Brazília–Belgium (péntek), Oroszország–Horvátország, Svédország–Anglia (szombat).A negyeddöntő párosítása: Uruguay–Franciaország, Brazília–Belgium (péntek), Oroszország–Horvátország, Svédország–Anglia (szombat).