Portugália megijedt, de aztán jött Cristiano Ronaldo

2017.10.07. 20:35
Cristiano Ronaldo Andorrának is betalált (Fotó: AFP)
A cserepadon kezdő, ám a félidőben pályára lépő Cristiano Ronaldo vezérletével 2–0-ra nyert Portugália Andorra ellen a világbajnoki selejtezősorozat B-csoportjában. A Real Madrid portugál sztárja az első gólt maga szerezte, a másodiknál az előkészítésben jeleskedett.

A Svájc elleni „csoportdöntőre" gondolva Fernando Santos portugál szövetségi kapitány a kispadon kezdette a vendégek legnagyobb sztárját, Cristiano Ronaldót. Természetesen ennek ellenére is a találkozó elejétől kezdve Portugália diktált, Andorra pedig próbálta elzárni a labda és a vendégek útját.

A hazaiak ugyan mindent megtettek, de több alkalommal így is kapura lövésig jutottak a portugálok: Ricardo Quaresma, André Silva és Bernardo Silva voltak a legveszélyesebb játékosok, valamint Pepe is életerős lövéssel jelentkezett. Josep Antoni Gómes andorrai kapus azonban masszívan állta a sarat, gól nélküli döntetlennel fordultak a felek.

Fernando Santos nem várt, nem várhatott tovább, a szünetben beküldte Cristiano Ronaldót. Ő pedig a 63. percben meg is tette, amiért becserélték: egy balról érkező beadás után közelről lőtt a tehetetlen Gómes hálójába! (0–1)

Ezt követően Andorra végképp elfáradt, Portugália tovább növelhette volna előnyét, a második gól azonban csak a hajrában született meg: André Silva lőtt a kapuba néhány méterről, CR jó beadását és Danilo Pereira kapufához lefejelt labdáját követően – a vendégek tizenhetese jókor volt jó helyen. (0–2)

Ezt követően már nem változott a mérkőzés állása, Portugália összességében megérdemelten nyert.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA
B-CSOPORT
Andorra–Portugália 0–2 (C. Ronaldo 63., André Silva 86.)
Svájc–Magyarország 5–2 (G. Xhaka 18., F. Frei 20., Zuber 43., 49., Lichtsteiner 83., ill. Guzmics 58., Ugrai 89.)
Feröer–Lettország 0–0