Vb 2018: a spanyolok a hajrában törték meg Tunéziát

2018.06.09. 22:39
Diego Costa nagyot alakított a győztes gól előtt (Fotó: AFP)
Spanyolország válogatottja 1–0-ra legyőzte Tunéziát a vb-re készülő két labdarúgócsapat szombat esti, oroszországi felkészülési mérkőzésén.

Az első félidőben a spanyolok egyszer sem találták el az ellenfél kapuját, ilyesmire korábban egyszer volt példa Julen Lopetegui szövetségi kapitányi korszakában – 2016 őszén, Anglia ellen.

De ahogyan akkor (2–2) sem, úgy most sem maradt érintetlen az ellenfél hálója: a lefújás előtt nem sokkal két cserejátékos hozta össze a korábbi világbajnok győztes gólját – a kapust elfektető és több védőt megtáncoltató Diego Costa passzából Iago Aspas lőtt a kapuba.

A MÉRKŐZÉS EGYETLEN GÓLJA

Egy kis stat: Iago Aspas tíz válogatott mérkőzésén kilenc gólban volt benne (öt gól, négy gólpassz), mindegyik második félidei találat volt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SPANYOLORSZÁG–TUNÉZIA 1–0 (0–0)
Krasznodar, 33 116
néző. Vezette: Nijhuis (holland)
SPANYOLORSZÁG: De Gea – Álvaro Odriozola (Nacho, a szünetben), Sergio Ramos, Piqué, Jordi Alba (Iago Aspas, 76.) – Thiago (Koke, a szünetben), Busquets – David Silva (Marco Asensio, 60.), Isco (Lucas Vázquez, a szünetben), Iniesta – Rodrigo (Diego Costa, 60.). Szövetségi kapitány: Julen Lopetegui
TUNÉZIA: Matluti – Bronn, Sz. Ben Juszef, Meriah, A. Maalul (Haddadi, 58.) – F. Ben Juszef (Szrarfi, 91.), Kaui (Ben Amor, 62.), Szkiri, Szaszi, Badri (Benaluan, 78.) – Szliti (Kalifa, 69.). Szövetségi kapitány: Nabil Maalul
Gólszerző: Iago Aspas (84.)