Vb 2018: a németek tartalékosan is hét gólt vágtak

2017.06.10. 22:39
A németek simán legyőzték San Marinót (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-válogatott világbajnoki selejtezőn 7–0-ra legyőzte San Marinót Nürnbergben.

Joachim Löw szövetségi kapitány meglehetősen fiatal kezdőcsapatot küldött harcba a miniállam ellen, amelyet novemberben 8–0-ra győzött le a német válogatott idegenben. A kezdőcsapat annak fényében nem meglepő, hogy a németek a nyári Konföderációs Kupára nem nevezték legnagyobb sztárjaikat, inkább a rutintalanabb játékosok kapnak lehetőséget a bizonyításra a 2018-as világbajnokság előtt. További érdekesség, a német kezdőben tizenegy klub képviseltette magát.

A papírformának megfelelően hamar eldőlt, hogy a meccs egyetlen lényegi kérdése az, hány gólt szerez a hazai csapat. A 11. percben kezdődött meg a gólgyártás: a csapatkapitányi karszalagot viselő Julian Draxler talált be.

A németek meg sem álltak hét gólig. Sandro Wagner triplázott, míg Amin Younes, Shkodran Mustafi és Julian Brandt egyaránt egy góllal járult hozzá a sikerhez. Wagner, Younes és Brandt is először volt eredményes a nemzeti együttesben.

Németország negyedszer találkozott San Marinóval története során, 13–0, 6–0 és 8–0 után most 7–0-ra nyert.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA
C-csoport
Azerbajdzsán–Észak-Írország 0–1 (Dallas 92.)
Németország–San Marino 7–0 (Draxler 11., Wagner 16., 29. 85., Younes 38., Mustafi 47., Brandt 72.)
Norvégia–Csehország 1–1 (Söderlund 56. – 11-esből, ill. Gebre Selassie 36.)