Vb 2018: a szerbek is a hajrában mentettek pontot

2017.06.11. 22:39
A 2018-as labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőzónájában Írország otthon 1–1-es döntetlent játszott a D-csoport 6. fordulójában Ausztriával.

A „sógorok” Martin Hinteregger jobb alsóban kikötő találatával a 31. percben vezetést szereztek, de több helyzetből sem tudták növelni az előnyt, erre pedig ráfizettek: a 85. percben Jonathan Walters egyenlített. Sőt, az írek nem sokkal később újra betaláltak, de szabálytalanság miatt maradt végül az 1–1.

A csoport másik meccsén Grúzia kétgólos hátrányból ikszelt Moldova vendégeként. A vendégeknél egy félidőt kapott a diósgyőri Murtaz Dausvili, aki így már nem volt a pályán a vendégek feltámadása során (2–2).

A nap harmadik meccsén is iksz született: Szerbiában Wales a 35. percben, büntetőből szerzett vezetést, Aaron Ramsey góljára azonban negyedórával a vége előtt Alekszandar Mitrovics felelt (1–1). 1–1.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Írország–Ausztria 1–1 (Walters 85., ill. Hinteregger 31.)
Moldova–Grúzia 2–2 (Ginsari 15., Dedov 36., ill. Merebasvili 65., Kazaisvili 70.)
Szerbia–Wales 1–1 (Mitrovics 74., ill. Ramsey 35. – 11-esből)