Felkészülés: Svájc 6–0-ra nyerte a vb-résztvevők mérkőzését

2018.03.27. 21:15
Az eredményjelző nem hazudik… (Fotó: AFP)
A svájci labdarúgó-válogatott 6–0-ra megverte a hozzá hasonlóan világbajnoki résztvevő Panamát felkészülési mérkőzésen.

A hazai közönség előtt pályára lépő svájciak a 22. és a 39. perc között Blerim Dzemaili, Granit Xhaka, Breel Embolo és Steven Zuber révén négyszer is betaláltak, majd a szünet után a csereként beálló Josip Drmic és Fabian Frei is bevette a panamai kaput.

A svájciak alapemberei közül Stephan Lichtsteiner a 69. percben, már 6–0-s állásnál lépett pályára, Ricardo Rodríguez az egész meccsen a kispadon ült, míg Xherdan Shaqiri nem kapott meghívót a márciusi mérkőzésekre.

A svájci csapat korábban sohasem nyert ekkora különbséggel CONCACAF-zónához tartozó válogatott ellen, ami jó előjel lehet számára a Costa Rica elleni világbajnoki csoportmérkőzés előtt…

A helvétek egyébként legutóbb 2015 októberében San Marino ellen nyertek még ennél is simábban (7–0).