Eb 2020, F-csoport: a debütáló Rust magyarellenes rigmussal fogadták a románok

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2019.09.08. 19:58
George Puscas (sárgában) góljával győzték le a románok Máltát (Fotó: prosport.ro)
A román labdarúgó-válogatott George Puscas fejes góljával 1–0-ra legyőzte Máltát hazai környezetben az Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjában.

EB-SELEJTEZŐK
F-CSOPORT
Románia–Málta 1–0 (Puscas 47.)
TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Svédország–Norvégia 1–1 (Forsberg 60., ill. Johansen 45.)
Spanyolország–Feröer 4–0 (Rodrigo 13., 50., Paco Alcácer 90., 93.) – BŐVEBBEN ITT!

Magyarellenes csatakiáltással üdvözölték a román válogatott szurkolói Adrian Rus első válogatottságát: a Málta elleni Európa-bajnoki selejtező elején percekig zengett a ploiesti-i Ilie Oana Stadionban a „Magyarország kapja be!” rigmus.

Cosmin Contra hét helyen megváltoztatta a spanyolokkal szemben alulmaradó (1–2) csapatát, a magyar állampolgársággal is rendelkező Rus mellett – akiért a román szövetségi kapitány egyoldalú nyilatkozatháborút folytatott a Mol Fehérvár vezetőivel – Florin Stefan (Sepsi) és Mihai Bordeianu (CFR) is újoncként szerepelt a kezdőben, és összesen öten képviselték a júniusi U21-es Eb-n elődöntős román csapatot.

A fiatalos lendületnek azonban nyoma sem volt a játékban, mert a középpályán Ianis Hagi és Razvan Marin csak a lövési lehetőséget kereste, és a csatárokat. Florin Andone háromszor így is helyzetbe került, de kétszer Bonello védett, egyszer pedig lesről fejelt a hálóba. Fél óra után a vendégeké volt az első félidő legnagyobb helyzete, de Corbolan az ötös sarkáról Tatarusanu kapusba lőtt.

A szünet után már jött a gól, George Puscas fejelt a hálóba Hagi szöglete után (1–0), ami megnyugtatta ugyan a román csapatot, ám csapatjátékát nem tette gördülékenyebbé. A hátralevő időt így egyhangú fölényben, de igazi helyzet nélkül focizta végig a hazai csapat, amelynek védelmét a 89. percben kipasszolták a máltaiak, csakhogy Farrugia lesről talált be.