Olaszország megizzadt, de győzött, és kijutott az Eb-re

2019.10.12. 20:32
Belgium után másodikként Olaszország jutott ki az Európa-bajnokságra (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-válogatott Jorginho és Federico Bernardesci góljaival 2–0-ra legyőzte Görögországot az Európa-bajnoki selejtezősorozat J-csoportjának 7. fordulójában, ezzel matematikailag is biztossá tette részvételét a jövő évi Eb-n. A bosnyákok simán megverték a finneket (4–1), míg Liechtenstein pontot csent Örményországtól (1–1).

EB-SELEJTEZŐK
7. FORDULÓ

J-CSOPORT
Olaszország–Görögország 2–0 (Jorginho 63. – 11-esből, Bernardeschi 78.) – BŐVEBBEN ITT!
Liechtenstein–Örményország 1–1 (Frick 72., ill. Barszegjan 19.)
Bosznia-Hercegovina–Finnország 4–1 (Hajrovic 29., Pjanic 37., 58. – az elsőt 11-esből, Ar. Hodzic 73., ill. Pohjanpalo 79.) – BŐVEBBEN ITT!

OLASZORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG ÉLŐ KÖZVETÍTÉS ITT!

Az olasz válogatott azzal a tudattal lépett pályára Rómában Görögország ellen, hogy ha nyer, biztosan kijut az Európa-bajnokságra. A remény teljesen jogos is volt, hiszen az olaszok eddig minden meccset megnyertek a selejtezőcsoportjukban.

A görögök viszont már csak a matematikai esélyben bízhattak, hiszen az eddigi találkozóik pocsékul sikerültek. Ehhez képest az első félidőben a szervezett görög védekezést meglepte az olaszokat, akik nem tudtak mit kezdeni a tizenhatos elé parkolt busszal, de ettől még lehetett volna kaput eltaláló próbálkozásuk – nem volt, a görögök viszont legalább egyszer tesztelték Donnarummát.

A második félidőben növelte a nyomást Olaszország, és ezt csak alig több mint negyedóráig bírták ki a görögök, amikor Buhalakisz védett kapus módjára, de ezt sárga lappal és tizenegyessel honorálta a bíró. A tizenegyest Jorginho belőtte. 1–0

A vendégek még egyenlíthettek volna, de kihagytak egy nagy lehetőséget, amit aztán jól meg is bántak, mert a 78. percben Bernardeschi megpattanó lövéssel kétgólosra hizlalta a hazai előnyt. 2–0

Végül is bejött a papírforma, bár az első gólig vért izzadtak érte az olaszok. Lényegében azonban biztosan nyertek, továbbra is százszázalékosok, és kijutottak az Eb-re.

BOSZNIA-HERCEGOVINA–FINNORSZÁG

Ha a bosnyákok nem verték volna meg a finneket, három fordulóval a selejtezősorozat vége előtt marad öt pont a hátrányuk északi riválisuk mögött, vagyis jelentős mértékben csökkentek volna Miralem Pjanicék Eb-szereplésének esélyei.

Ezt megelőzendő Bosznia-Hercegovina fölényes, 4–1-es győzelmet aratott a zenicai mérkőzésen, a negyedik gólt egy magyar pályákról is jól ismert játékos,Armin Hodzic,a Fehérvár légiósa szerezte, aki egy tizenhatoson belüli kavarodás végén bombázott a vendégkapu bal oldalába.

A bosnyákok három nap múlva Görögországban vendégeskednek, a finnek az örményeket fogadják – a következő forduló párosítása miatt is volt fontos Hodzicéknak a szombati siker.

LIECHTENSTEIN–ÖRMÉNYORSZÁG

Nyolc év után először szerzett pontot egymást követő két Európa-bajnoki selejtezőn a liechtensteini válogatott, amely Görögország (1–1) után Örményországtól is pontot rabolt (1–1). Az örmények így nem tudták utolérni pontszámban következő ellenfelüket, a csoport második helyén álló Finnországot.