Eb 2020, J-csoport: az örmények közel álltak a bravúrhoz, de kétszer is jött Belotti

T. I.T. I.
2019.09.05. 22:38
Karapetjan lehetett volna az örmények hőse... (Fotó: AFP)
Megszenvedett, majd 3–1-re nyert Olaszország Örményország otthonában a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének J-csoportjában. Este Bosznia-Hercegovina Liechtensteint, Finnország Görögországot verte meg hazai pályán.

A 11. percben kontratámadás végén Alekszandr Karapetjan jól helyezett lövésével megszerezte a vezetést a házigazda Örményország (1–0). Az olaszok az első negyedórában nem igazán találták a ritmust, és ezen a kapott gól sem segített sokat...

A 20. perctől felpörögtek a vendégek, Andrea Belotti, majd Federico Bernardeschi hibázott ajtó-ablak helyzetben. A 28. percben aztán összejött az olasz gól: Belotti maradt látványosan üresen az ötös jobb sarkánál, és Emerson beadását komolyabb erőfeszítés nélkül a kapuba helyezte (1–1).

Az első játékrész hosszabbításában jártunk, amikor Karapetjan felugrott egy labdáért Leonardo Bonuccival küzdve, a játékvezető szerint pedig a könyökét is használta, ezért sárgát kapott – már a másodikat a mérkőzésen, így bő fél órával a vezető gólja után mehetett is zuhanyozni.

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

Az emberhátrányba kerülő örmények a második félidőben egy-egy kontrán kívül csak a védekezésre összpontosítottak, és a 77. percig úgy tűnt, így is elérhetik a csodával felérő pontszerzést a 2006-os világbajnokkal szemben.

Ekkor viszont Lorenzo Pellegrini fejesével megszerezte a vezetést Olaszország, majd kisvártatva Belotti feltette az i-re a pontot: a jobbról érkező, lapos lövését bevédte a rövidnél helyezkedő örmény kapus (1–3).

A MÁSODIK FÉLIDŐ GÓLJAI

Belottinak
a mesterhármas is összejöhetett volna, ám a 91. percben Pellegrini centerezése után hiába perdített a kapuba, az újabb olasz gólt les címén nem adta meg a játékvezető.

ESTI MÉRKŐZÉSEK

A csoport másik két mérkőzésén hazai győzelem született. A finnek Teemu Pukki 52. percben értékesített tizenegyesével a görögöket (1–0), a bosnyákok Amer Gojak (2), Haris Duljevic, Edin Dzeko és Edin Visca találatával Liechtensteint verték meg (5–0). Az ötből négy gólt is a 80. perc után szereztek a hazaiak.

Ezzel Finnország a második, Bosznia-Hercegovina a csoport harmadik helyén áll az öt kör után még 100 százalékos Olaszország mögött. A négypontos Görögország elég reménytelen helyzetben van.

EB-SELEJTEZŐK
J-CSOPORT

Örményország–Olaszország
1–3 (Karapetjan 11., ill. Belotti 28., 80., Lo. Pellegrini 77.)

Finnország–Görögország 1–0 (Pukki 52. – 11-esből)
Bosznia-Hercegovina–Liechtenstein 5–0 (Gojak 11., 89., Duljevic 80., Dzeko 85., Visca 88.)