Eb 2020, J-csoport: az örmények ellen javítottak a finnek

2019.03.26. 19:54
Finnország 2–0-ra legyőzte idegenben Örményországot a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének 2. fordulójában.

A selejtezősorozatot az olaszok elleni kétgólos vereséggel kezdő finnek már az első negyedóra végén előnybe kerültek Jerevánban: Teemu Pukki emelte át a labdát a kifutó kapuson, a középen érkező Fredrik Jensen pedig becsúszva megszerezte a vezetést a vendégeknek – igaz, közben volt egy fájdalmas találkozása a jobb kapufával (0–1). Fredrik Jensen pedig becsúszva megszerezte a vezetést a vendégeknek – igaz, közben volt egy fájdalmas találkozása a jobb kapufával (0–1).

Az örmények előtt hiába adódott több ígéretes lehetőség is, ezekkel nem tudtak élni, ezt pedig a hajrában kíméletlenül megbüntették a finnek: a 78. percben Pyry Soiri döntötte el végleg a három pont sorsát (0–2).