Eb 2020, I-csoport: Belgium négyet vágott San Marinónak idegenben

D. Á.D. Á.
2019.09.06. 22:48
A labdarúgó Eb-selejtező I-csoportjában Belgium 4–0-ra győzött San Marinóban, Oroszország pedig Skóciából hozta el a három pontot, miután 2–1-re nyert. A 18 órakor kezdődő meccsen Ciprus 1–1-es döntetlent játszott Kazahsztánnal.

SAN MARINO–BELGIUM 0–4SAN MARINO–BELGIUM 0–4

Az első félidőben a belga válogatott nagyon visszafogottan futballozott, ugyanakkor San Marinót dicséri, hogy Roberto Martínez együttese csupán a 43. percben szerezte meg a vezetést Michy Batshuayi tizenegyeséből.

Az első gólt után Chadli előbb Mertenst szolgálta ki, majd ő maga is betalált egy óriási kapushibát követően – egy jobb oldali beadás után a hazaiak kapusa a labdát egyenesen az Anderlecht játékosa elé tolta, akinek nem volt nehéz dolga tíz méterről. A vb-bronzérmes a 92. percre hagyta az utolsó gólt – Carrasco ívelte középre a labdát, pontosan Batshuayi fejére, aki közelről bólintott a kapuba (0–4).

SKÓCIA–OROSZORSZÁG 1–2

A skótok hazai pályán fogadták az oroszokat, és hamar vezettek is – az Aston Villa középpályása, John McGinn használta ki Guilherme kapus bizonytalanságát (1–0). A jó kezdés ellenére a skótok nem örülhettek a folytatásban, hiszen a félidő vége előtt pár perccel Dzyuba került helyzetbe, s higgadtan gurított a kapuba David Marshall mellett (1–1).

Az 59. percben az oroszok egy labdaszerzésből nagyon szép akciót vittek végig, amelyet egészen üres kapuig játszottak ki, és a veterán Zsirkov találatával fordítottak is (1–2). A maradék fél órában Skóciának nem sikerült igazán nagy helyzetet kialakítania, így a vendégek örülhettek a három pontnak.

CIPRUS–KAZAHSZTÁN 1–1

A kazah válogatott már a mérkőzés elején meglepte a ciprusiakat – a 2. percben egy labdaszerzést követően gyors ellentámadást indított a kazah együttes, a bal oldali védő laposan lőtte középre a labdát, amelyre a középcsatár Scsotkin érkezett, s egy laza belsőzéssel lőtt az üres kapuba (0–1). A hazaiaknak még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük. Akárcsak Kazahsztán góljánál, itt is a bal oldalról érkezett a labda – a balhátvéd Joannu húzogatott ügyesen, majd remekül adott be laposan, amelyre csapattársa, Szotiriu reagált a leggyorsabban (1–1).

A második játékrészben mindkét csapat próbálta megnyerni a mérkőzést, azonban egyik fél sem tudta bevinni a végső ütést, így Ciprusnak és Kazahsztánnak is meg kellett elégednie a pont osztoszkodással.

EB-SELEJTEZŐK
I-CSOPORT

San Marino–Belgium 0–4 (Batshuayi 43., 92. – az elsőt tizenegyesből, Mertens 57., Chadli 63.)
Skócia–Oroszország 1–2 (McGinn 11, ill. Dzyuba 40., Zsirkov 59.)