Eb 2020, H-csoport: gáláztak a franciák, Mbappé „százados” lett

2019.06.11. 22:42
Kylian Mbappé vezérletével újra nyert Franciaország (Fotó: AFP)
Franciaország simán, 4–0-ra legyőzte Andorrát a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának H-csoportjában, a 4. fordulóban. Izland hazai pályán szerezte meg a három pontot a törökök ellen.

Franciaország Kylian Mbappé révén már a 11. percben megszerezte a vezetést Andorra ellen, a PSG támadója egy kontra végén higgadtan emelt a hazai kapuba (0–1).

A még mindig csak 20 esztendős Mbappé felnőtt karrierje 100. gólját szerezte.

A 30. percben Wissam Ben Yedder villant, majd az első félidő hosszabbításában Florian Thauvin is betalált, így a világbajnok háromgólos előnnyel mehetett a szünetre. A 60. percben egy szöglet után már négy volt a különbség – Franciaország kis túlzással ki sem engedte a saját térfeléről Andorrát, gól viszont több már nem esett, Didier Deschamps együttese 4–0-ra nyert.

Izland 2–1-re legyőzte a törököket: a duplázó Ragnar Sigurdsson szabadrúgás, majd szöglet után is eredményes volt. Albánia megszerezte első sikerét a sorozatban, miután otthon nyert Moldova ellen.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ, H-CSOPORT
Albánia–Moldova 2–0
(Cikalleshi 66., Ramadani 93.)
Andorra–Franciaország 0–4 (Mbappé 11., Ben Yedder 30., Thauvin 45+1., Zouma 60.)
Izland–Törökország 2–1 (R. Sigurdsson 21., 32., ill. Toköz 40.)