Eb 2020, G-csoport: ezúttal sem nyertek az éllovas lengyelek

H. K.H. K.
2019.09.09. 22:39
Lengyelország ikszelt Ausztriával (Fotó: AFP)
A lengyel labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott Ausztriával a 2020-as Európa-bajnokság selejtezősorozatában, a G-csoport 6. fordulójában.

LENGYELORSZÁG–AUSZTRIA

A csoportban éllovas lengyelek sorozatban második selejtezőjükön maradtak nyeretlenek – Robert Lewandowskiék a szlovénokat követően Ausztria ellen sem tudtak betalálni. Noha az osztrákok nagy mezőnyfölényben játszottak, a vendégek sem voltak eredményesek, így gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó (0–0), amelyet Kassai Viktor vezetett.

LETTORSZÁG–ÉSZAK-MACEDÓNIA

Az észak-macedónoknál a korábbi újpesti Enisz Bardi hamar kapott egy ütést, vérző orra miatt pedig tamponálni kellett.

A vendégek a 16. percben megszerezték a vezetést, négy perccel később pedig Bardi is betalált.

A folytatásban már nem változott az eredmény, így Észak-Macedónia 2–0-ra legyőzte idegenben Lettországot.

SZLOVÉNIA–IZRAEL

A házigazda szlovénok a 43. percben Benjamin Verbic révén szerezték meg a vezetést, Izrael azonban a második játékrész elején egyenlített, a 63. percben pedig Eran Zahavi villanásával meg is fordította a mérkőzést. Sokáig viszont nem örülhetett, mert három percre rá már a hazaiak ünnepelhettek.

Zahavi hatalmas gólja

Amikor már mindenki azt hitte, marad az iksz, a 90. percben ismét villant Verbic, aki egy beadás után hét méterről a bal alsóba fejelt, amivel Szlovénia 3–2-re diadalmaskodott Izrael felett.

EB-SELEJTEZŐK
G-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Lengyelország–Ausztria 0–0

Lettország–Észak-Macedónia 0–2 (Pandev 16., Bardi 19.)
Szlovénia–Izrael 3–2 (Verbic 43., 90., Bezjak 66., ill. Natho 50., E. Zahavi 63.)