Eb 2020, F-csoport: spanyol győzelem Romániában is

B. L.B. L.
2019.09.05. 22:40
A spanyol labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjában 2–1-re legyőzte idegenben Romániát. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Diego Llorente kiállítása miatt a vendégek a 79. perctől emberhátrányban futballoztak.

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

A másik két meccsen a szünetre eldőlt a három pont kérdése. Norvégia előbb egy nagy bedobás után Berge fejesével, majd az első játékrész ráadásának pillanataiban King büntetőjével szerzett gólt Málta ellen (2–0).

A svédek az első negyedórában Isak révén dupláztak, a félidő derekán Lindelöf lőtt a rövidbe szöglet után, a játékrész hajrájában pedig Quaison 15 méteres lökete kötött ki a feröeri kapu hosszú alsó sarkában (0–4).

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
F-CSOPORT

Románia–Spanyolország 1–2 (Andone 59., ill. S. Ramos 29. – 11-esből, Alcácer 47.)
Norvégia–Málta 2–0 (Berge 33., King 45+1. – 11-esből)
Feröer–Svédország 0–4 (Isak 12., 15., Lindelöf 23., Quaison 41.)