Eb 2020, F-csoport: Norvégia versenyben maradt – de lehet, hogy csak estig

2019.11.15. 20:02
A norvég labdarúgó-válogatott 4–0-ra legyőzte hazai környezetben Feröert az Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjának 9. fordulójában, ezzel életben tartotta továbbjutási reményeit – amelyek a Románia–Svédország mérkőzés végeredményétől függően még este elszállhatnak.

A norvégok – akik az előző három meccsükön Svédországgal, Spanyolországgal és Romániával is 1–1-es döntetlent játszottak – Tore Reginiussen és Iver Fossum találatával már az első tíz percben kétgólos előnybe kerültek, majd a második félidőben Alexander Sörloth duplájával fölényessé tették sikerüket (4–0).norvégok – akik az előző három meccsükön Svédországgal, Spanyolországgal és Romániával is 1–1-es döntetlent játszottak – Tore Reginiussen és Iver Fossum találatával már az első tíz percben kétgólos előnybe kerültek, majd a második félidőben Alexander Sörloth duplájával fölényessé tették sikerüket (4–0).

Norvégia tehát hozta a kötelezőt, de Eb-selejtezős csoportjából az utolsó forduló előtt csak akkor marad esélye a továbbjutásra, ha az esti Románia–Svédország mérkőzés döntetlennel zárul. Amennyiben nem, a norvégok az NL-playoffon keresztül még mindig kijuthatnak a jövő évi Európa-bajnokságra.

A norvégok 2018 márciusa óta először szereztek négy gólt hivatalos mérkőzésen, akkor Ausztráliát verték meg 4–1-re felkészülési meccsen.