Eb 2020, D-csoport: Dánia és Svájc lépett egyet a döntő felé

2019.11.15. 22:41
Robert Skov két gólt szerzett a dán csapatban (Fotó: AFP)
Dánia a papírformának megfelelően kiütötte péntek esti vendégét, Gibraltárt (6–0), és bár a szintén hazai pályán játszó Svájc megkínlódott Grúziával, végül legyűrte (1–0), így mindkét csapat nagy lépést tett afelé, hogy továbbjusson a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjének D-csoportjából. Az utolsó játéknapon Írország ütheti el őket ettől.

EB 2020, SELEJTEZŐ
9. FORDULÓ
D-CSOPORT
Svájc–Grúzia 1–0 (Itten 77.)
Dánia–Gibraltár 6–0 (Skov 12., 64., Gytkjær 47., Braithwaite 51., Eriksen 85., 94.)

A koppenhágai mérkőzésen Dánia már a 12. percben feltörte a gibraltári védelmet – Robert Skov kapu előtti kavarodás végén, estében emelte be a labdát a vendégek kapujába –, és bár a szünetig nem esett újabb gól, a fordulás után gyorsan eldőlt minden.

Gyors egymásutánban előbb Christian Gytkjaer büntette a rosszul kifutó kapust, majd Martin Braithwaite vert be közelről egy kipattanót, és nem sokáig késett Skov második gólja sem. A hajrában Christian Eriksen is lőtt kettőt, kiütésessé téve a dán győzelmet.

Svájc sokkal többet birtokolta a labdát a sankt-galleni mérkőzés első félidejében, mint a grúz válogatott, a kapura lövések aránya (11:2) is a házigazdának kedvezett, de a befejezések nagyon nem sikerültek – miközben odaát Georgi Kvilitaia egyszer eltalálta a kapufát.

A grúzok felbátorodva kezdték a második játékrészt, továbbra is szépen tartották magukat – aztán a 71. percben, a közönség ovációjától kísérve pályára lépett Cédric Itten. A helyi kedvenc ezen az estén mutatkozott be a nagyválogatottban, és hat perccel a pályára lépése után befejelte a győztes gólt!

Az utolsó játéknapon Írország–Dánia és Gibraltár–Svájc mérkőzést rendeznek – azaz pillanatnyilag hiába csak másodikak a svájciak, az ő helyzetük tűnik a legkedvezőbbnek.