Eb 2020, C-csoport: kijutottak a németek és a hollandok is

2019.11.16. 22:39
Németország gálázott, és kijutott az Eb-re (Fotó: AFP)
A német válogatott hazai pályán nem hibázott, és 4–0-ra legyőzte Fehéroroszországot a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat C-csoportjának 9. fordulójában. Mivel Hollandia gól nélküli döntetlent játszott Észak-Írországgal, biztossá vált, hogy Németország és az oranje is ott lesz a jövő évi Eb-n.

EB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ
C-CSOPORT
Észak-Írország–Hollandia 0–0

Németország–Fehéroroszország 4–0 (Ginter 41., Goretzka 49., Kroos 55., 83.)

Hiába kezdett óriási fölénnyel Hollandia, a 31. percben büntetőhöz jutottak az északírek – Steven Davis állt a labda mögé, ám a 34 esztendős középpályás a kapu fölé durrantott.

Gól nélküli első félidőt követően a második játékrész is holland fölényről szólt, de Ronald Koeman alakulatának a folytatásban sem sikerült feltörnie az északír védelmet, így gól nélküli döntetlennel zárult az összecsapás.

Ez az eredmény Hollandiának kedvez, amely így kijutott a 2020-as Eb-re. 0–0

A csoport másik találkozóján a németek rögtön saját kapujukhoz szegezték a fehéroroszokat, a nagy nyomásnak pedig a 41. percben meg is lett az eredménye: Serge Gnabry tört be a jobb szélről, középre passzolt, Matthias Ginter pedig négy méterről gyönyörű mozdulattal sarkazta be a labdát a kapuba.

Egy kis stat: Ez volt a hazaiak 20. lövése/fejese a mérkőzésen, a labdabirtoklási arány pedig ekkor 87:13 százalék volt a javukra.

A vendégek egy perccel korábban majdnem megtréfálták a németeket, de Manuel Neuer hatalmas bravúrral védett egy távoli fehérorosz csavarást.

A második félidő elején Leon Goretzka is betalált – a Bayern München játékosa szöglet után 14 méterről kapásból a jobb alsóba lőtt (2–0).

Az 55. percben és a 83. percben Toni Kroos is beköszönt (Neuer pedig közben védett egy büntetőt), kialakítva a 4–0-s végeredményt, s mivel az északírek nem tudták begyűjteni a három pontot a hollandok ellen, biztossá vált Németország kijutása a 2020-as Európa-bajnokságra.

Egy kis stat: Neuer már a 40. mérkőzését hozta le kapott gól nélkül a német válogatottban, így már csak négy „rolózásra” van a vonatkozó örökrangsort vezető Sepp Maiertől.