Eb 2020, B-csoport: Ukrajna már nyolc ponttal a portugálok előtt

2019.06.10. 22:45
Mitrovicsék könnyedén verték a litvánokat (Fotó: AFP)
Az ukrán labdarúgó-válogatott hazai környezetben 1–0-ra legyőzte Luxemburgot az Európa-bajnoki selejtezősorozat B-csoportjában, ezzel megszilárdította vezető pozícióját a csoport élén.

Andrij Sevcsenko ukrán válogatottja márciusban Gerson Rodrigues hosszabbításban esett öngóljával győzött 2–1-re Luxemburgban. A miniállam nemzeti csapatának az volt az eddigi egyetlen veresége a selejtezősorozatban – a litvánok ellen két meccsen négy pontot szerzett –, Lvivben azonban elszenvedte a másodikat, mivel Roman Jaremcsuk korai találatára szabályos góllal nem tudott válaszolni.

Az ukránok a Luxemburg felett aratott két és a szerbek elleni 5–0-s sikerrel sorozatban a harmadik győzelmüket aratták a csoportban, így már hat pont előnnyel állnak az élen – a két meccsel kevesebbet játszó, friss Nemzetek Ligája-győztes Portugáliát pedig nyolc ponttal előzik meg.

A csoport másik mérkőzésén Szerbia 4–1-re megverte az európai válogatottak ellen tétmeccsen 2016 októbere óta nyeretlen Litvániát. A házigazdáknál Alekszandar Mitrovics (Fulham) duplázott, Dusan Tadics (Ajax) gólpasszt adott, míg a Real Madrid új szerzeménye, Luka Jovics egy gólt lőtt – nem is akármilyet.

Szeptemberben Szerbia–Portugália és Litvánia–Ukrajna meccsekkel folytatódnak a B-csoport küzdelmei.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ

B-CSOPORT
Szerbia–Litvánia 4–1 (A. Mitrovics 20., 34., Jovics 35., Ljajics 92., ill. Novikovas 71. – 11-esből)
Ukrajna–Luxemburg 1–0 (Jaremcsuk 6.)