Eb 2020, B-csoport: portugál gála – CR mesternégyesével

H. K.H. K.
2019.09.10. 22:39
Cristiano Ronaldo mesternégyest szerzett (Fotó: AFP)
Portugália Cristiano Ronaldo mesternégyesével 5–1-re legyőzte Litvániát a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőkörének B-csoportjában.

A B jelű ötös másodikja, Portugália Cristiano Ronaldo büntetőjével már a hetedik percben megszerezte a vezetést.

A Juventus szuperklasszisa 90. találatát jegyezte a válogatottban, ezzel együtt összesen már 40 országban tudott eredményes lenni.

A 28. percben meglepetésre egyenlítettek a litvánok egy szöglet után.

A vendégek sokáig nem tudtak újra előnybe kerülni, a 61.percben viszont ismét Cristiano Ronaldo villant, igaz, távoli lövésénél a kapus hatalmasat hibázott, ami után a labda bevánszorgott a litván kapuba (1–2).

Öt perccel később megint Ronaldo ünnepelhetett, a 34 esztendős sztár Bernardo Silva beadása után teljesen üresen maradt, közelről aztán nem is hibázott, ezzel pedig mesterhármast jegyzett.

A 76. percben Ronaldo feltette az i-re a pontot, s negyedszer is eredményes volt, amivel 93. gólját szerezte a nemzeti együttesben. Az 5–1-es végeredményt William Carvalho állította be a ráadásban.

A csoport másik mérkőzésén a szerbek 3–1-re nyertek Luxemburgban.

EB-SELEJTEZŐK
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ

Luxemburg–Szerbia 1–3 (Turpel 66., ill. A. Mitrovics 36., 78., Radonjics 55.)
Litvánia–Portugália 1–5 (Andriuskevicius 27., ill. C. Ronaldo 7., 61., 65., 76. – az első 11-esből, W. Carvalho 92.)

1. Ukrajna 5 4 1 11–1 +10 13
2. Portugália 4 2 2 10–4 +6 8
3. Szerbia 5 2 1 2 10–12 –2 7
4. Luxemburg 5 1 1 3 5–8 –3 4
5. Litvánia 5 1 4 4–15 –11 1