Eb 2020: Litvánia nem okozott gondot az ukránoknak

D. Á.D. Á.
2019.09.07. 19:57
Az Eb-selejtezősorozat B-csoportjában Ukrajna nagyon magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott Litvánia fölött.

A litván csapatnak a hazai pálya sem jelentett előnyt ezúttal Ukrajna ellen – a vendégek nagyon hamar, már a 7. percben megszerezték a vezetést, a Manchester City balhátvédje, Olekszandr Zincsenko volt eredményes. Az első gólnál a brazil születésű Marlos még csak előkészítő volt, a másodiknál azonban már ő maga növelte az ukránok előnyét. A félidőben kettővel vezetett Andrij Sevcsenko együttese, győzelme egyáltalán nem forgott veszélyben.

A fordulást követően a sárga-kékek végleg lezárták a találkozót – a 62. percben Malinovszkij talált a kapuba, ezzel kialakult a 3–0-s végeredmény.

Ukrajna remekül teljesít eddig az Eb-selejtezőkön – 5 meccsből 4 győzelem és 1 döntetlen –, 13 ponttal egyelőre simán vezeti a B-csoportot.

EB-SELEJTEZŐK
B-CSOPORT
Litvánia–Ukrajna 0–3
(Zincsenko 7., Marlos 31., Malinovszkij 62.)
Szerbia–Portugália 2–4 (Milenkovics 68., A. Mitrovics 85., ill. W. Carvalho 42., Guedes 58., C. Ronaldo 80., B. Silva 86.)