Eb 2020, A-csoport: közbeszólt a politika, ikszelt Montenegró

2019.06.07. 22:44
A cseh labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Bulgáriát a 2020-as Európa-bajnokság selejtezősorozatának A-csoportjában. A pénteki másik mérkőzésen Montenegró 1–1-es döntetlent játszott Koszovóval.

Hiába szerezték meg a vezetést már a 3. percben a bolgárok, a többet próbálkozó csehek Patrik Schick duplájával megfordították és megnyerték a mérkőzést. Patrik Schick duplájával megfordították és megnyerték a mérkőzést.

Bulgária helyzete ezzel nem túl kényelmes, ugyanis a csapat három meccs után csupán egy ponttal áll.

A Montenegró–Koszóvó találkozó pikantériája, hogy nem Ljubisa Tumbakovics szövetségi kapitány vezette a montenegróiakat ezen a mérkőzésen, illetve nem lépett pályára a Crvena zvezda két játékosa, Filip Sztojkovics és Mirko Ivanics sem. Az ok az politikai viszony. Mindhárman Szerbiában születtek, és nem ismerik el Koszovó függetlenségét.

A Werder Bremenben jó idényt záró Milot Rashica szerzett vezetést a vendégeknek, Sztefan Mugosa a 69. percben egyenlített, 1–1 lett a vége.

Tovább tart a koszovóiak remek sorozata, az együttes már 13 meccs óta veretlen. 2018-ban nem kapott ki, s eddig 2019-ben sem!