Eb 2020, A-csoport: Koszovó ismét nyert, 2017 óta veretlen

D. Á.D. Á.
2019.09.07. 17:14
Koszovó megőrizte veretlenségét a labdarúgó Eb-selejtezőkön, ezúttal Csehországot győzte le 2–1-re, és továbbra is jól teljesít az A-csoportban – továbbjutó helyen van.

A csehek viszonylag korán, a 16. percben megszerezték a vezetést – Jakub Jankto passzolt Patrick Schicknek, aki a tizenhatoson belül nagyon pontosan helyezett a jobb alsóba (0–1). A hazaiak nem illetődtek meg, és csupán négy perccel később ki is egyenlítettek. Elbasan Rashani ment el a bal oldalon, majd remek ütemben tette középre a labdát Vedat Muriqinek, aki megelőzte a védőjét és könnyedén talált a hálóba (1–1).

A második félidő közepén egy szögletből a vezetést is megszerezte Koszovó. A védők még nem figyeltek, amikor Valon Berisha megtalálta Mergim Vojvodát, ő pedig kapásból lőtt a kapu jobb oldalába (2–1).

A hátralévő szűk félórában a vendégek nem tudtak egalizálni, így Koszovó ismét győzött, s ezzel ideiglenesen vezeti is az A-csoportot – amennyiben este az angolok nyernek Bulgária ellen, ez megváltozik. A koszovói válogatott legutóbb 2017 októberében, 16 mérkőzéssel ezelőtt szenvedett vereséget, akkor Izlandon kapott ki 2–0-ra.